BİTCOİN DEN SON 7 YILDAKİ EN KÖTÜ AYLIK PERFONMANS

0 0

Bitcoin’de satış dalgasının hızlanarak fiyatın 4000 doların altına gerilediği Kasım ayı sonunda bitti. Kriptoseverler olarak bu kasım ayını hiç sevmediğimizi söyleyebiliriz. Çünkü bu ay lider kripto paranın yedi yıl içinde en kötü performans gösterdiği ay oldu.

Bu aya 6341 dolarlık bir ortalama fiyatla başlayan Bitcoin ve ayı ise 3964 dolarla bitirmiş oldu. Göründüğü gibi ciddi bir düşüş söz konusu. Bitcoin fiyatındaki bu 2400 dolarlık düşüş aylık –%37.4’lük bir aylık performans oluşturdu. Bu 2011 yılının Ağustos ayından bu yana en kötü aylık performans olarak göze çarpıyor .2011 yılında 8 dolardan 4.8 dolara düşerek aylık bazda –%40 bir kayba imza atmıştı.

Şu anda Bitcoin kripto para piyasasının %53’ünden fazlasını oluşturmuş durumda haliyle diğer kripto paralarda onu takip ediyorlar. Bu yüzden listede yer alan ilk 20 koin de bitcoin gibi büyük oranda değer kaybettiler. Sadece Bitcoin Cash forku sonucu ortaya çıkan Bitcoin Svnin değeri artmış gözüküyor. Bitcoin SV Kasım ayını %7.2 ile kapattı. Kasım ayı başında toplam piyasa değeri  203 milyar dolarken bugün bu rakam %35’lik bir gerileme ile 130 milyar dolara düşmüş durumda.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku