Bitcoin den (BTC) Bir Rekor Daha! Piyasa Değeri 1 Trilyon Doları Geçti!

0 0

Bitcoin fiyatı 53.700 doların üzerinde çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi ve piyasa değerini ilk kez 1 trilyon doların üzerine çıkardı. Bitcoinin 2020de başlayan rallisi 11 Ağustos 2020 tarihinde ABDli MicroStrategy şirketin ABD doları cinsinden 250 milyon dolar değerindeki varlığını BTCye dönüştürdüğünü açıklamasının ardından büyük güç kazandı. Kurumlar ve milyarder isimlerin lider kripto para birimine olan benzeri görülmemiş talep dalgasıyla ralli adeta ateşlendi. Bitcoin o tarihten bu yana rekor üstüne rekor kırarak yoluna devam ediyor.

MicroStrategy Ocak 2021in sonunda 71.079 BTC veya Bitcoinin dolaşımdaki arzının yüzde 0.38ini biriktirmek için 1.095 milyar dolar daha yatırım yaptı. Şirket Şubat ayı başlarında Bitcoini kurumsal hazine rezervlerine dahil etmek için stratejiler sunan ücretsiz bir web seminerine ev sahipliği yaptı ve MicroStrategy şu anda daha fazla BTC satın almak için 900 milyon dolar daha toplama sürecinde.

Kurumsal varlık yöneticisi Grayscale 2020 yılında Bitcoin birikimini agresif bir şekilde artırdı ve Bitcoin Trust yılın başında yönetimi altındaki varlık miktarı yüzde 872lik artışla 1.8 milyar dolardan 17.5 milyar dolara yükseldi. Grayscale bugüne kadar Bitcoini üretilen yeni BTC arzından daha hızlı bir oranda satın alarak benzersiz ilgisini göstermiş oldu.

8 Şubatta dev elektrikli araba üreticisi Teslanın kasasındaki varlıkların yüzde 77sini veya 1.5 milyar dolarını BTCye yatırdığı haberi Bitcoin fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselterek 43.000 doların üzerine taşıdı.

Bitcoine olan kurumsal taleple ilgili haberler Twitterın Bitcoini bilançosuna ekleyen bir sonraki büyük firma olabileceği ve BNY Mellon Deutsche Bank gibi dev bankaların BTC saklama hizmetlerini tanıtma hamlelerini duyurduğunu öne süren söylentilerle birlikte gelmeye devam ediyor. Üstelik BlackRock ve Morgan Stanley gibi büyük fonlar Bitcoine yatırım yapmanın arefesinde.

Yatırımcılar ve uzmanlar şimdi Bitcoinin altının piyasa değerini geçip geçemeyeceğini tartışmaya başlamış durumda. Kimisine göre kurumsal talep bu şekilde devam edecek olursa çok uzak olmayan bir gelecekte Bitcoinin piyasa değeri bakımından altını geçecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku