Bitcoin deki gerileme yeni bir alım fırsatı mı?

0 0

Bitcoin set yükselişinin ardından gelen satışlarla dün  8 bin doların altına sarktı. Ancak Bitcoin’in boğaları BTCyi önemli ölçüde daha fazla kayıp yaşamadan aylık destek seviyesi üzerinde tutmayı başardı. 

Kripto para biriminin bu seviyenin üzerinde tutma kabiliyeti bir sonraki makro yükseliş trendini kıvılcımlayabilecek uzun vadeli bir dip oluşturma sürecinde olduğunu teyit ediyor.

Bitcoin’in son zamanlarda 8 bin 400 dolara yükselmesi aslında kripto para alıcılarının üzerinde ciddi bir baskı yarattı. Bunun sonucu olarak da 8 bin 400’lü seviyelerden bir dirençle kaşılaşıldı.

Bu açık satış baskısı kripto para birimini birkaç saat önce 7 bin 777 dolara kadar düşürdü. Boğaların yükselişinden ve bu seviyeyi savunmadan hemen önce BTCnin 8 bin dolara düşmesine neden oldu. Her ne kadar kripto 8 bin dolar seviyesinde bir dirençle karşılaşmış olsa da Bitcoin temel desteğinin üstünde tutabildi.

Yukarıda belirtilen seviyenin bu kadar önemli olmasının nedeni bunun Bitcoin için önemli bir tarihsel destek ve direniş bölgesi olması. 

Twitterda popüler bir kripto analisti olan The Wolf of All Streets boğaların bu seviyedeki kararlılığından bahsetti ve takipçilerine bir sonraki büyük hareketin yukarı yönlü olacağına inandığını söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku