Bitcoin deki bu indikatör hiç bu kadar zayıf olmamıştı

0 1

Bitcoindeki RSI yarıya inmeden önce hiç bu kadar zayıf olmamıştı

Göreceli Güç Endeksi (RSI) bir varlığın aşırı alınıp alınmadığını veya aşırı satıldığını gösteren bir gösterge. Teknik analistler bu göstergeyi fiyatın dibe yakın mı yoksa zirveye yakın mı olduğunu belirlemek için kullanıyor.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bitcoinin aylık RSIsi mayıs ayında gerçekleşen blok ödülü bölünmesinden önceki tarih haftalarındaki en düşük seviyelere seyahat ediyor.

Bitcoinin daha önce iki blok ödül yarısı vardı. Birincisi 2012de diğeri 2016daydı. Daha önce Bitcoinde RSI hiç bu kadar zayıf olmamıştı yarıya kadar kaldı.

Mevcut RSI seviyesi Bitcoinin yerel baz seviyesine yakın olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte küresel salgının neden olduğu belirsiz makroekonomik durum bu öngörüye duyulan güveni zayıflatmaktadır.

Öte yandan Bitcoinin tabana yakın olup olmadığını görmek için kullanılabilecek bir diğer gösterge olan Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi 11 “aşırı korku” seviyesinde. Bu endekste 100e yakın değerler fiyatta bir düşüşün yakında görülebileceğinin bir işareti olarak kabul edilir. Öte yandan 0a yakın değerler düşüşün sona ermiş olabileceğini ve yükseliş dalgasının gelebileceğini gösterir.

Tüm pazarlar gibi kripto para birimleri de bir koronavirüs salgını içerisinde seyrin nasıl görüneceğiyle yakından ilişkilidir. Piyasalar koronavirüs etkisinden kurtulmaya başlar başlamaz Bitcoin de açık olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku