Bitcoin deki bu düşüş ne anlama geliyor?

0 0

Bitcoin (BTC) fiyatının 11 bin 820 Dolara düşmesi sonrası 12 bin doların üzerinde bir günlük kapanışa hazır görünüyor.

Bitcoinde hafif % 4.4lük bir düzeltme fiyatının % 11.93 arttığını gösteriyor. Bu tür düzeltici hareketler bir destek direnci dönüşünden sonra sağlıklı ve geleneksel olarak tanımlanıyor.

Cryptocurrency günlük piyasa performansı anlık görüntüsü.  Kaynak: Coin360                                                                  Kripto para birimi günlük piyasa tablosu

Boğalar mevcut durumda 12100 Dolar ile 12200 Dolar seviyesine destek vermeye çalışıyor. Bu gerçekleştiği takdirde Bitcoinin 12900 Dolar seviyesinde bir atış yapması için güçlü bir temel oluşturacak.

Tüm kripto para piyasası ve Bitcoin fiyatında düzeltme oldukça S&P 500 3395.06 seviyesinde tüm zamanların en yüksek gün içi rekorunu kırdı.

CNBC analistlerine göre bugünün güçlü kapanışı hisse senetlerinde yeni bir boğa piyasasının başlangıcını oluşturuyor.

Altın ve gümüşte ise hafif kayıplar göründü ancak her iki varlık da geçen haftaki keskin düzeltmeden güçlü bir şekilde geri döndükten sonra yıllık en yüksek seviyelere yaklaştı.

Altın ve gümüşteki istikrarlı ralli hisse senetlerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkma eğilimine devam etmesine karşın yatırımcılar ABD ve küresel ekonominin geleceği konusunda temkinli ve biraz şüpheci bir yaklaşım sergiliyor.

Bitcoin günlük fiyat tablosu.  Kaynak: Coin360
                                                                                   Bitcoin günlük fiyat tablosu

Bitcoin fiyatı 11.820 Dolara düşerken Altcoinler de ağır bir darbe aldı.

Chainlink (LİNK) fiyatı % 17.29 düşerek tüm zamanların en yüksek seviyesinden % 18.94 uzakta yer alıyor.

Ethereum (ETH) fiyatı 425 Dolarda işlem yapmak için destek vermeden önce 412.28 Dolara geriledi. Son zamanlarda bir başka güçlü Altcoinlerden EOS da % 9.13 oranında düzeltildi ancak iyileşme göstererek şu anda 3.62 Dolardan işlem görüyor.

Coinmarketcapa göre genel kripto para birimi piyasa değeri mevcut durumda 377.5 milyar dolar ve Bitcoinin hakimiyet endeksi % 59 seviyesinde bulunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku