Bitcoin deki ani düşüşlerin nedeni ne ve simdi ne olacak? Analistler yanıtlıyor!

0 0

Birkaç kripto para birimi analistinin tahmin ettiği gibi Bitcoinde hızlı bir hareketlenme var. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.816 dolara ulaşan Bitcoinin fiyatı 18.543 dolara düştü. Ardından mevcut fiyatı olan 18.936 dolara düşmeden önce 19.364 dolara yükseldi.

Peki bunu nedeni ne  ve şimdi ne olacak?

Quantum Economicste bir analist olan Charles Bovaird verdiği demeçte en basit açıklamanın “yatırımcıların tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldikten sonra kar elde ederek Bitcoinin gerilemesine neden olması” olduğunu söyledi.

2017nin boğa koşusunda Bitcoin her yeni dönüm noktasına ulaştıktan sonra düştü. 8 Aralık 2017de Bitcoinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından 10 gün önce Bitcoin boğa koşusunun ikinci en yüksek fiyatı olan 18.268 $ a ulaştıktan sadece iki gün sonra 13.630 $ a düştü.

Tabii ki Bitcoin 17 Aralık 2017de bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında o kadar sert düştü ki iyileşmesi üç yıl sürdü.

Kripto yatırım şirketi Arcane Assetsin baş yatırım sorumlusu Eric Wall Bitcoinin şimdiden zirveye ulaştığından endişelendiğini ve düşüşün “aşırı ürkek” yatırımcılar nedeniyle meydana geldiğini söyledi. Böylesi yatırımcılar Bitcoinin ne zaman çökeceğinden emin değiller tüm paralarını kaybetmemek için erken para çekiyorlar.

New York kripto şirketi Greenidge Generationın CFOsu Tim Rainey fiyatın bilinmeyen bölgelere girmesiyle tüccarların daha duygusal kararlar vermesinin “doğal” olduğunu söyledi.

Rainey “Yakın vadede bazı geçici düşüşler” bekliyor ancak “uzun vadede yeni zirvelere yükselen fiyatta yükseliş” devam ediyor.

Yatırımcı tutumu

 Kripto yatırım yöneticisi Wall yatırımcıların daha iyi hale gelmesinin yalnızca korku olmadığını aynı zamanda kendi karmaşık ekonomik modellerine güvenenlerin de olduğunu ekledi. “Bazıları şu anda bir sonraki hareketi tahmin etmek için çift tepeli oluşumlar veya Bollinger Bantları gibi Teknik Analiz modellerine bakıyor ve bu yatırımcıların çoğu stratejilerinin onlara anlattıklarını takip etmeleri gerektiğine inanıyor.”

Bovaird Bitcoinin fiyatının daha da yükselmesi durumunda gene düşmeye devam edeceğini düşünüyor. “Bitcoinin fiyatı yükseldikçe geri çekilmelere maruz kalıp kalmayacağını soruyorsanız cevap evet. Dijital para birimi oldukça değişkendir ve keskin fiyat artışları doğal olarak bazı piyasa katılımcılarını satış yapmaya motive edecek ve dolayısıyla geri çekilmelere neden olacaktır. “

 Bununla birlikte cevaplanamayan soru Bitcoinin zaten zirveye ulaşıp ulaşmadığı ve tüccarların şimdi bir dizi düşüşe katlanmak zorunda olup olmadığıdır.

Wall Bitcoinin 2017de tüm zamanların en yüksek seviyesini geçeceğini düşünüyor.

“Bu göreceğimiz son dip olup olmadığını söyleyemem” dedi ancak kripto pazarını yavaşlatmak için çok çalışmak gerekecek. “Herhangi bir düşüşün hızlı bir şekilde satın alınmasını bekliyorum. Gerçek yürek burkan bir düşüş yaptığımızda bu oldukça yüksek bir seviyeden olacak. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku