Bitcoin de yöne dair soru işaretleri…

0 0

Geçtiğimiz hafta yaşadığı sert yükselişin ardından 9 bin 200 dolar seviyesine yükselen Bitcoin bu seviyeden gelen satışlarla 8 bin 500 doların altını test etti. Ancak kayıplar burada bitmeyebilir.

BİTCOİN TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN…

Bir analist Bitcoinin yakın zamanda önemli bir teknik direnç hattının altında kapandığını ve bunun sonucu olarak da 8 bin doların altına doğru bir gerileme riskinin ortaya çıktığını iddia etti. 

Yazı yayına hazırlandığı sırada Bitcoin 8 bin 650 dolar civarında işlem görüyordu. Bu da yakın zamanda görüle 8 bin 800 dolarda bir geri çekilme anlamını taşıyor.

Fakat dikkat çeken nokta Bitcoinin son birkaç gün içinde birkaç kez 8 bin 500 dolarlı seviyeleri test etmesinin ardından bu noktadan gelen tepki alımları… Bu tepki alımlarının gelmesi önemli… 

Buna rağmen BTC’nin yukarı hareketlerinde 9 bin 200 dolar seviyesinde bulunan direnç noktasını kıramaması kripto para biriminin kısa vadeli teknik gücüne zarar verdi. Bunun sonucu olarak ise potansiyel olarak bir sonraki yükseliş trendi için yeterli destek bulmadan önce düşmeye devam edeceğini işaret etti.

Twitterda popüler bir kripto para birimi analisti olan HornHairs BTCnin herhangi bir anlamlı destek bulmadan önce kabaca 8 bin 200 dolara kadar düşebileceğine inanıyor.

Twitterda öne çıkan bir başka analist olan Josh Rager BTCnin 8 bin doların altındaki bölgeye doğru bir hareket görebilme olasılığına katılıyor gibi görünüyor. Ancak ilk önce bu düşüş gerçekleşmeden önce yukarı yönlü bir hareket görebileceğine inandığını belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku