Bitcoin de teknik göstergeler olumluya mı döndü?

0 0

Bitcoin fiyatı son hareketle birlikte yüzde 5ten fazla yükseldi. Bu yükselişle birlikte ABD doları karşısında 7 bin 500 dolar seviyesinde bulunan kritik direnç noktasının üzerine çıkıldı. BTC şu anda 8 bin dolar ve 100 günlük basit hareketli ortalama seviyesine yakın büyük bir direnç bölgesine yaklaşıyor.

Bitcoin ABD doları karşısında 7 bin ve 7 bin 200 dolar üzerinde yükseliş ivmesi kazanıyor.

BİTCOİN BOĞA KOŞUSUNA MI HAZIRLANIYOR? TIKLAYIN

Fiyatın 8 bin dolar civarında güçlü bir dirençle ve 100 günlük basit hareketli ortalama ile karşı karşıya olması muhtemeldir.

BTC / USD paritesinin günlük grafiğinde 7 bin 40 dolar civarında direnç ile kritik bir düşüş trend çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu.

Yukarı yönlü hareketin devamı halinde yükselişin 8 bin dolara kadar devam etme olasılığı var. Bu noktanın da aşılması 9 bin dolarlı seviyelerin hedeflenmesini sağlayabilir…

Bitcoin fiyatı 8 bin dolarlık direncin veya 100 günlük basit hareketli ortalama seviyesinin üzerinde devam edemezse yeni bir düşüş başlayabilir. Aşağı yönde ilk destek 7 bin 200 dolar seviyesine yakın.

7 bin 200 dolarlık desteğin altında düşüş eğilimi fiyatı 6 bin 800 dolarlık desteğe yönlendirebilir. Diğer kayıplar önümüzdeki günlerde 6 bin 200 dolarlık destek alanına doğru bir düşüşe neden olabilir.

Teknik göstergelere gelince;

Günlük MACD – MACD şu anda yükseliş bölgesinde ivme kazanıyor.

Günlük RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BTC / USD için RSI şu anda 50 seviyesinin oldukça üzerindedir.

Destek: 7.200 – 6.200 dolar

Direnç: 8.000 – 8.400 – 9.000 dolar

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku