Bitcoin de rallinin devam edeceğine inanan analistlerin açıklamaları neler?

0 0

Bitcoin 2017nin sonunda boğa koşusundan bu yana ikinci en yüksek aylık kapanışını kaydetti. Bitcoin son haftalarda kendisini S & P500 ile olan korelasyondan ayırdı. Mevcut likidite krizi Bitcoin fiyatını daha da yukarı çekebilir.

Bitcoin geçtiğimiz hafta sonu 14.000 ABD Dolarını koruyamamış olsa da yatırımcıların ve tüccarların her zamankinden daha iyimser olabilmesinin birçok nedeni var. Bitcoin fiyatı Cuma günü efsanevi boğa 2017nin sonundaki en yüksek fiyat olan 14.080 ABD dolarına ulaştı. Bitcoin ayrıca Ekim ayına 10.500 ABD Doları civarında başladı bu da BTCnin dört haftadan kısa bir süre içinde 3.500 ABD Doları civarında yükseldiği anlamına geliyor.

Bitcoinin mevcut yükseliş eğiliminin dünyadaki birkaç büyük olay salgın ve bugünkü ABD seçimleri dahil olmak üzere belirsizliklerle aynı zamana denk gelmesi dikkat çekicidir. Borsa ve hatta altın ile karşılaştırıldığında Bitcoin son haftalarda en iyi performans gösteren varlık oldu.

Makro analist Willy Woonun geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden belirttiği gibi Bitcoin bu yılın Mart ayından bu yana devam eden S & P500 ile olan ilişkisini kırmayı başardı. S & P500 Ekim ortasından bu yana düşüş eğilimini takip ederken BTC büyük kazançlar kaydetmeyi başardı. Küresel belirsizlikler karşısında son iki haftada altın fiyatı bile zayıfladı. 

 Wooya göre yeni yatırımcı akışından yapılan alımlar fiyat desteği sağlayarak spekülatörlerin hisse senetleriyle korelasyonu aşağıya doğru işlemesini engelliyor. Analiste göre Bitcoinin fiyatlandırması iki güç tarafından belirleniyor: spekülatif ticaret ve HODLersın organik değerlemesi. Wooya göre ikincisi yükseliyor ilişkisiz ve spekülatif ticaretin yerini alacak.

Bitcoin yakında geleneksel piyasalardan ayrılacak ancak geleneksel yatırımcılar tarafından bir riskten korunma aracı olarak algılardaki değişikliklerden ziyade dahili benimseme S-eğrisi (başlangıç ​​tarzı büyümeyi düşünün) tarafından yönlendirilecek. Kullanıcı benimsemesinin temelleri şimdiden tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırdı.

Stokların artmaya devam edebileceğini unutmayın eğer bu durumda ayrılma kavramı o kadar önemli değil. Bu testin gösterdiği şey eğer hisse senetleri düşerse büyük bir s-eğrisi ile desteklenen Bitcoinin giderek daha fazla sermaye yutması mükemmel bir şekilde güvenli liman özellikleri sunacağıdır.

Bu anlamda “Crypto Daily” de geçtiğimiz günlerde mevcut rallide bir başka önemli faktöre işaret etti. Bitcoin “likidite krizi” içinde. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi balinalar Bitcoinlerini ellerinde tutuyor. Yükselen fiyata sahip borsalarda Bitcoin mevduatı artışının normal eğiliminin aksine şu anda bunun tersi gözlemleniyor.

Artan fiyata rağmen borsalara gittikçe daha az BTC ulaşıyor. Bu müşterilerine hizmet etmek için yeterli Bitcoine sahip olmayan borsalar için bir likidite kriziyle sonuçlanır. Yüksek talep ve düşük arz nedeniyle fiyat üzerinde göz ardı edilemeyecek bir satın alma baskısı var.

 Ve Google trendlerinin gösterdiği gibi arama hacmi Mayıs ayının yıllık en yüksek değerinin yalnızca % 61ini oluşturuyor ve bu kez iddiaya göre önceki boğa koşularında olduğu gibi perakendecilerden değil aynı zamanda Bitcoin kervanında hızla ilerlemek isteyen kurumsal yatırımcılardan geliyor.

Son aylarda Bitcoin Square ve MicroStrategy gibi büyük yatırımcıların ilgisini çekti. Grayscale 2020nin 3. çeyreğinde bir başka büyük rekora daha imza attı. PayPal ayrıca kullanıcıların kripto para birimini alıp satabileceğini duyurdu. Sonuç olarak görünüm her zamankinden daha güzel görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku