Bitcoin de golden cross sinyali yatırımcıları terse yatırdı

0 0

Geçen hafta sadece Bitcoin için değil aynı zamanda altcoinler için de oldukça hareketli geçti. Tüm kripto para piyasası toplamda kayda değer yükselişlerle birlikte ve çok sert sayılabilecek keskin düşüşler de yaşadı.

MEHMET ÇOBAN’IN YORUMUNU DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

İlk olarak Bitcoin bu yıl ilk kez bir golden cross sinyali verdi. Yani 50 günlük hareketli ortalama 200 günlük hareketli ortalamayı yukarr doğru kırdı. Bu sinyal en son görüldüğünde 60 günde Bitcoin fiyatı yaklaşık 165 artış göstermişti. Ancak bu sefer sinyal ortaya çıktıktan hemen sonra Bitcoin şimdiye kadarki en kötü saatlik düşüşlerinden birini yaşadı.

Gelen satışlarla yaklaşık 9 bin 300 dolara düştükten sonra Bitcoin toparlanma eğilimine girdi ve şu anda 9 bin 700-800 dolar civarında işlem görüyor. Bu aynı zamanda yükselişteki ilk direnç seviyesi konumunda. Kırmayı başarırsa 9 bin 900 dolar seviyeleri takip edilecek. Olası aşağı hareketlere ise ilk önemli destek seviyesi son birkaç gün içinde güçlü olduğu kanıtlanan 9 bin 550 dolar noktasında. Bunun altında ise 9 bin 400 dolar var.

Haftanın yıldızı Tezos

Bu haftanın başlıkları çoğunlukla Tezosla ilgiliydi. Neredeyse 4 dolara ulaştı ve rekorları kırmaya devam ediyor. Tezos piyasa değeri açısından 10. sıraya yükseldi. Oradan geri çekilmiş olsa da kripto para birimi bakılması en ilginç olanlardan biri olmaya devam ediyor. Son yedi gün içinde Bitcoinin hakimiyeti yaklaşık yüzde 1.5 arttı bu da altcoinlerin daha zor zamanlar geçirebileceğini gösteriyor.

Ayrıca tüm endüstrinin dikkatini çekmeye devam ettiğini belirtmek gerekir. ABD başkan adayı Michael Bloomberg başka bir mali krizi önlemenin bir yolu olarak kripto para birimi düzenlemeleriyle ilgili çalışmaları hızlandırmayı önerdi. Sadece dijital varlıkların politikasına dahil edilmesi yeterince güçlü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku