Bitcoin COVID-19 salgınından nasıl yararlanabilir?

0 0

Mevcut makro-ekonomik koşullar ve artan küresel belirsizlik göz önüne alındığında Bitcoin yine de altınla sert rekabet içindeyken güvenli bir liman olarak kabul edilebilecek en sağlam kripto varlıklardan biri olduğunu kanıtlayabilir.

Unchained podcastin son bölümünde konuşan ECashin mucidi ve xx ağının CEOsu David Chaum ve Blockstreamin Kurucu Ortağı ve CEOsu Adam Back mevcut ekonomik koşullara tepki verirken Bitcoinin geleceğinin ne olacağına ve hükümetler ekonomileri ayakta tutmak için çılgınca para basarken Bitcoinin bundan nasıl etkileneceğine değindi.

Chaum Bitcoinin geçmiş performansı göz önüne alındığında dünyanın en büyük kripto para biriminin şu anda dünyayı saran kaostan büyük olasılıkla fayda sağlayacağını savundu ve şöyle dedi:

“Bitcoin gezegende meydana gelen tüm bu kötü şeylerden fayda sağlayak ve tüm bu belirsizlik aslında Bitcoin için çok olumlu olacak diye düşünüyorum.”

Yılın başlarında Back büyük kurumsal yatırımcıların yardımı olmasa bile Bitcoin için 300 bin dolarlık bir fiyat noktasının mümkün olduğuna işaret etmişti. Back belirsizlik göz önüne alındığında daha fazla kullanıcının Bitcoini yeterli bir koruma olarak göreceğini belirtti. Bitcoinin fiyatının altın gibi yükseleceğini vurguladı.

Bununla birlikte henüz dijital varlıklara girmemiş çok daha fazla kullanıcı var. Bu Bitcoinin önümüzdeki yıllarda altın karşısında önemli bir avantaj elde etmesine yardımcı olabilir.

“Tüm bu salgınla birlikte altın tipik olarak bir tür makro korumadır. Altın fiyatları yükseldi ama Bitcoin fiyatlarının da yükseldiğini biliyorsunuz. Ve bir çok insan Bitcoin hakkında yeni şeyler öğreniyorlar ve Bitcoine yatırım yapan kişi sayısı gün geçtikçe artıyor. Bitcoinin altınla farklılıkları var ve Bitcoin daha fazla işlem ve kullanım değerine sahip. Bu da pandeminin getirdiği bu karamsar ve belirsizilik döneminde Bitcoinin önemini artırıyor.

Bitcoinin geleneksel finans ve S&P 500 ile olan ilişkisini hesaba katarsak son birkaç aydır Bitcoin gibi dijital varlıkların geleneksel varlıklardan bağımsız hareketlere dikkat çekmesi büyük olasılıkla büyük bir düşüş gördü. Aslında kripto analisti Mati Greenspan ayın başında pandeminin ilk günlerinden itibaren her iki piyasanın da sadece “gevşek bir şekilde ilişkili” olduğunu iddia etmişti.

Bitcoinin bağımsız fiyat hareketi ve fiyatının ekonomik koşullara olumlu tepki verebildiği gerçeği göz önüne alındığında kripto para biriminin geleceği umut verici görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku