Bitcoin Cash te alarm zilleri: Saldırı maliyeti daha ucuz

0 0

Beklentiler Bitcoin Cashteki bölünmeden sonra gerçekleşti.

Madencilerin blok başına ödülü yarıya indirdikten sonra ağdan ayrılacağı tahmin ediliyordu. Ağdaki ilk ölçümler toplam bilgi işlem gücünü temsil eden karma hızının dünden beri saniyede 395 exsahashtan 131 exsahasha düştüğünü göstermektedir. Kesin sonuçlar için biraz daha zaman gerekir ancak mevcut resim hiç iyi görünmüyor.

BİTCOİN FİYATI NE OLACAK? KİM NE DİYOR? TIKLAYIN

Hash rate ne kadar yüksek olursa bu ağ o kadar güvenli ve harici saldırılara karşı dayanıklıdır. Bitcoin Cashte görüldüğü gibi karma hızında keskin bir düşüş ağı saldırılara karşı daha savunmasız hale getiriyor.

Teorik olarak blok zincirlere yüzde 51 saldırı düzenlemenin maliyetini gösteren Crypto51.Appa göre Bitcoin Cashe yapılan böyle bir saldırının bir saatlik maliyeti 7 bin 500 dolar. Bu rakam dün 22 bin doların üzerindeydi.

Bitcoin madenciliği yüzde 40 daha karlı

Öte yandan Fork.lolden gelen son veriler ışığında Bitcoin madenciliği şu anda Bitcoin Cash madenciliğinden yüzde 40 daha karlı. Bu veriler Bitcoin Cash madencilerinin neden ağdan ayrıldığının cevabıdır.

BCH haberler yayınlandığında istikrarlı seyrini 262 dolar seviyesinde sürdürüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku