Bitcoin bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak mı?

0 0

 Kâr açısından yılın en iyi aylarından birini tamamlamaya yakın olan Bitcoin kısa vadede piyasanın tonunu belirleyebilecek kritik bir bölgede bulunuyor. Bu makale yazılırken 18 bin 558 dolarlık bir fiyatla ve yüzde 2.05lik kazançlarla piyasa değerine göre ilk sıradaki kripto para birimi 18 bin dolarlık destek seviyesinin üzerinde kalıyor. BTC haftalık grafiklerde yüzde 16.09 aylık grafiklerde ise yüzde 43.54 kazançlar kaydetti.

Yükselen kurumsal talebin yönlendirdiği BTC 19 bin dolarlık direnç seviyesini kırmaya çalıştı. Ancak bazı uzmanlar tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru hareket etmeden önceyüzde 30a varan bir geri çekilme olasılığını ihtimaller dışında tutmuyorlar.

Kripto yatırımcısı Josh Rager BTC ve ETH fiyatlarında yükselişe işaret etti. En son analizlerinde Rager mevcut BTC fiyatından kar almadığını çünkü “tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önce çılgınca” olacağını belirtti. Yatırımcı BTCnin onu 20 bin doların üzerine çıkaracak bir yolda olduğundan emin görünüyor.

Ünlü yatırımcı Credible Crypto da eşit derecede yükselişe işaret ediyor. BTCnin zirveye ulaşmadığını belirten tüccar “20.000 Dolar geliyor ve bununla ilgili yapabileceğiniz hiçbir şey yok” dedi. Ek olarak Credible Crypto yeni tüm zamanların en yüksek seviyesinin piyasa gerilemesinden önce gelmesini bekliyor.

Bitcoin 20 bin dolara çıkacak mı?

Öte yandan analist Willy Woo daha ılımlı bir tahmin yaptı. Woo son birkaç gün içinde BTC tüccarlarının davranışlarını incelerken piyasanın “yerel olarak aşırı ısındığına” inanıyor. Bu nedenle kripto para birimi başarılı olmadan önce BTCnin tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmak için birkaç girişim olacağını umuyor. Woo 2017 yılına göre pazarın daha da olgunlaştığını belirtti.

Biraz daha kötümser bir analiziyle yatırımcı SalsaTekila BTCnin bir “dönüm noktasında” olduğunu belirtti. 18 bin 500 Dolar yatırımcının BTCnin 19.000 Dolar ı tekrar kırmaya çalışmadan önce korumasını beklediği destek seviyesi olduğunu belirtti.

Son olarak Santiment firması ticaret platformlarındaki Tether (USDT) yüzdesinin “Bitcoin için tarihsel olarak yükseliş seviyesinde” olduğunu kaydediyor. Temmuz ayında ticaret platformlarında USDT seviyesi BTCde yüzde 282lik bir artıştan önce benzer seviyelerde idi. Borsalardaki USDT seviyesi Mart ayında yüzde 44.84 iken tüm zamanların zirvesinden yüzde 13.06 düştü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku