Fiyat Analizi: Bitcoin Bu Hafta Hangi Seviyeleri Görecek?

343

Bitcoin (BTC) fiyatı konsolide olurken, balinalar lider kripto para birimini dipten toplamaya devam ediyor. Kripto para analistleri ise kısa vadeli görünüm konusunda temkinli. İşte detaylar…

Bitcoin, son 10 günün en yüksek seviyesini gördü

Bitcoin (BTC), 26 Haziran’da hafta sonu volatilitesinden iyi bir şekilde yararlandı ve BTC/USD çifti son 10 günün en yüksek seviyesine ulaştı. TradingView’den alınan verilere göre parite, Bitstamp borsasında BTC fiyatı 21.868 dolar seviyelerini gördü. 21.500 doların altına geri dönüştü. Fiyat hareketi, düşük likiditeli hafta sonu işlemleri sırasında hem yukarı hem de aşağı yönlü oynak hareketlerin geri dönebileceğine dair uyarıların ardından kaydedildi. Zincir üstü veriler ise Bitcoin’in yükselişten önce balinalar tarafından satın alındığını belirledi. Popüler analitik veri ve analiz kaynağı Game of Trades, “Bitcoin’de olağandışı bir balina faaliyeti tespit edildi,” gözleminde bulundu ve şunları açıkladı:

Bin – 10 bin BTC bakiyesine sahip varlıkların tuttuğu arz, talepte büyük bir artış gördü. Eğilimin doğrulanıp doğrulanmadığını görelim.

Fiyat Analizi: Bitcoin Bu Hafta Hangi Seviyeleri Görecek?

Zincir içi analitik firması Glassnode’un grafiği, BTC/USD’nin bu ay 17.600 dolara düştüğü zamanlara göre belirgin bir şekilde arttığını gösterdi. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi balinalar, BTC’yi 20 bin doların altında fazlaca satın aldı ve bu süreçte yeni destek seviyeleri oluşturdu. Michael van de Poppe, fiyatın daha fazla yükselebilmesi için 21.600 dolar seviyesinin kesin olarak kırılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, geçen hafta CME Group’un Bitcoin vadeli işlemlerinde 21.100 dolarlık kapanış fiyatı ise kısa vadeli bir hedef sağlayabilir. Michael de Poppe yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

Hafta sonu standart olarak görülen sahte çıkışlar oluyor ve muhtemelen CME’de bitiyor, Bitcoin için 21,1 bin dolarda kapanıyor. Bu noktada henüz 21,6 bin doların üzerinde net bir kırılma yok.

BTC 2018 ayı piyasası dip seviyesinden bu yana en kötü performans gösterdiği ay olabilir

Aylık kapanış, neredeyse yüzde 33’lük aylık kayıplarla Bitcoin’in rekor düzeydeki en kötü Haziran ayını kapatması yönünde ilerliyor. Zincir üstü izleme kaynağı Coinglass’tan alınan verilere göre geçtiğimiz haziran ayı, Mayıs 2021 ile birlikte 2018 ayı piyasası dip seviyesinden bu yana en kötü performans gösteren ay olacak.

Balinalar Borsalara BTC Taşıyor! Ne Olacak?

Lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saatte  yaklaşık yüzde 1.2’lik bir düşüşle 21.210 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. BTC son bir yılda yaklaşık yüzde 33.1’lik  değer kaybı yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku