Bitcoin (BTC)’de Kritik Formasyon: Analistten Önemli Açıklama

409

50 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başaran lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’deki fiyat artışı boğaları sevindiriyor. Tecrübeli bir kripto teknik ve zincir analisti olan Mathew Hayland’a göre, Bitcoin’in fiyatı yavaş yavaş, çeşitli koşullar karşılandığında güçlü bir boğa koşusunu ateşleyebilecek bir model oluşturuyor.

Usta analiste göre Bitcoin toparlanma yolunda

Usta kripto para analisti Mathew Hayland’e göre lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatındaki artış yeni bir boğa koşusu olabileceği anlamına geliyor olabilir. Hayland’e göre, Bitcoin (BTC)’in daha yüksek fiyatlara sahip tarihi, fiyatın “çalışma aşamasına” girmesini sağlayacak olan sarı direnç trend çizgisinin üzerinde fiyat kırılmasına ve kapanmasına bağlı olacak. “Son derece etkili” bir grafik deseni olan ve bir geri çekilmenin sonuna doğru çarpma ve çalıştırma ters dibi (BARR) olarak adlandırılan bu göstergeye göre daha büyük bir eğilimin devam ettiğini gösteriyor.

İstatistiklere göre, modelin başa baş başarısızlık oranı oldukça düşükken fiyat yükseldiğinde oldukça güvenilir olduğu kanıtlandı. Ancak uzman aynı zamanda Bitcoin (BTC)’in iyileşme yolunda olduğunu gösteren bazı öngörülerini de sunuyor. Hayland, borsalardaki Kârda Arz (SOP) yüzdesinin büyük bir Boğa Sapması oluşturduğunu gösteren bir grafik paylaşıyor. Ona göre bu farklılık, Eylül ayına göre kârlı insan sayısındaki azalmanın bir sonucu olarak görülebilir. Bununla birlikte Hayland, fiyatın dibe vurduğu ve daha fazla insanın Bitcoin’in mevcut seviyelerinde satın aldığı göründüğü için bunu olası bir geri dönüşün göstergesi olarak görüyor.

Bitcoin’deki likidite oranı ne anlama geliyor?

Analist ayrıca, Ekim 2020’de benzer şekilde tanık olunan ve ardından 189 günlük büyük bir yükseliş trendinin takip ettiği bir durumda 140 günlük Delta Gradyanının pozitife döndüğünü gösteren bir tablo paylaşıyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Bitcoin, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştıktan sonra, bir dizi aksilik sayesinde satıldı. Ancak, Glassnode tarafından paylaşılan veriler, Bitcoin arzının ayda 100 bin dolar BTC oranında likitten likit olmayan bir duruma geçtiğini gösteriyor.

Likit olmayan paralar, çok az harcama geçmişi olan bir adrese gönderilen ve genellikle yatırımcı birikimi ve boğa piyasası alıcılarıyla ilişkilendirilen paralar olarak biliniyor. Bu, borsaların son bir ayda girişlerde geçici bir artışla karşı karşıya kalmasına rağmen, satışı ateşlediğine inanılan bir süredir devam ediyor. Bununla birlikte, art arda üç gün boyunca yükseliş gösteren mum grafikleri ile kripto para birimi için ortalık durulmuş gibi görünüyor ve sürekli bir boğa koşusu için umutları ateşliyor. Yazım sırasında Bitcoin, son bir hafta içinde yüzde 7,73’lük bir artışla 50,401 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku