Sıcak Gelişme: Çin İlk Metaverse Konferansını Düzenliyor

109

Çinli teknoloji devi Baidu’nun başkan yardımcısı Ma Jie’nin CNBC röportajında belirttiğine göre ‘XiRang’ projesinin bir parçası olarak tamamen bir metaverse’ü inşa etmesi altı yıl alabilir. Dahası, şirket aralık ayının sonunda geliştiriciler için metaverse temalı bir konferans yapmayı planlıyor.

Çinli şirket ilk metaverse konferansını 27 Aralık’ta düzenleyecek

Çin merkezli teknoloji şirketi Baidu, geçen yılın sonlarında ‘XiRang’ projesi üzerinde çalışmaya başladı. 27 Aralık’ta şirket, metaverse uygulaması XiRang’da yıllık bir geliştirici konferansına ev sahipliği yapmayı planlıyor. Şirket, bunun Çin’in metaverse’ü içeren ilk konferans olacağını söyledi. Ma Jie’ye göre, şirketin metaverse’ü şu anda bir seferde yaklaşık 100.000 kullanıcıyı barındırabilir. Baidu’nun bu yeni teknolojinin geliştiricileri için açık kaynaklı bir platform oluşturmaya kararlı olduğunu vurguladı.

Şirket, geçen salı günü gazetecilere ‘XiRang’ uygulamasını tanıttı. CNBC, özellikle, sanal alanın yüklenmesinin yavaş ve kullanıcı avatarlarının çok gerçekçi olmayan platformun mükemmel olmaktan uzak olduğunu bildirdi. Şirketin başkan yardımcısı Jie, XiRang’ın kripto para birimlerini ve NFT gibi diğer dijital varlıkları desteklemediğini belirtti. Ancak ona göre platform, “Blockchain’e benzer” bir teknolojiye dayanıyor. Daha önce, Çinli yetkililer NFT ve metaverse potansiyel Ponzi şemaları olarak nitelendirmişti.

Şirketin başkan yardımcısı projenin zamanlaması hakkındaki soruları yanıtladı

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin madenciliğine yasak getirmesiyle bilinen Çin de metaverse teknolojisi ile ilgilenmeye başlıyor. Teknoloji devi Baidu’nun başkan yardımcısı Ma Jie, Mandarin’de gazetecilere verdiği demeçte, uygulamanın geliştirilmesinin geçen aralık ayında başladığını ancak tam kullanıma açılmasına hala altı yıl gerektirdiğini söyledi. Projenin zamanıyla ilgili ayrıntıların sorulmasına yanıt olarak Ma şu yanıtı veriyor:

Bu çok iyi bir soru, ama çok iyi bir yanıtım olmayabilir.

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere kripto para birimlerini ve madencilik, ticaret vb. tüm faaliyetlerini yasaklayan Çin Blockchain’i kesinlikle yasaklamıyor veya durdurmuyor. Çin, tüm test aşamalarını tamamlayarak Dijital Yuan’ı tamamlayan dünyadaki ilk ülke oldu. Yalnızca bu yıl, Çin’deki en üst düzey 17 devlet dairesi, çoğu yerel yönetimler ve devlete ait işletmeler olan yaklaşık 180 Blockchain inovasyon projesini duyurdu. Blockchain teknolojisini uygulayan ülke artık metaverse teknolojisini uygulamaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Thecryptobasic.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku