Bitcoin (BTC) Rekor Kırmaya Devam Ediyor! 51.000 Dolar Seviyesi Aşıldı

0 1

Bitcoin (BTC) 51.000 dolar seviyesinin üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlerken piyasa hakimiyeti de yüzde 63.04e yükseldi. Bitcoinin piyasa hakimiyetinin artış göstermesiyle birlikte çoğu altcoin de lider kripto paraya karşı değer kaybetmeye devam ediyor.

Son birkaç gündür lider kripto para oldukça çalkantılı süreçlerden geçiyor. Sadece Pazartesi günü Bitcoin 50.000 dolar seviyesine yükselirken bir red ile karşı karşıya kaldı ve 46.000 dolar seviyesine kadar geri çekildi.  Boğaların 46.000 dolar seviyesinden kontrolü ele almalarıyla birlikte Bitcoin 50.000 dolar seviyesini geçerek 51.400 dolara kadar yükseldi.

Yaşanan bu artış ile birlikte Bitcoinin toplam piyasa değeri de 950 milyar doları aştı böyle ilk kez 1 trilyon dolar seviyesine bu kadar yaklaşıldı. Ek olarak Bitcoin son zamanlarda kaybettiği piyasa hakimiyetinin de önemli bir kısmını geri kazandı. Geçtiğimiz günlerde yüzde 61 seviyesinin altına düşen Bitcoin Dominance yazım itibari ile yüzde 63.04 seviyesinde yer alıyor.

Bitcoinin hem fiyatında hem de piyasa hakimiyetinde yaşanan yükselişler ile birlikte altcoinlerde de kayıplar da arttı. Ethereum (ETH) Cardano (ADA) Binance Coin (BNB) Bitcoin Cash (BCH) gibi kripto paralar Bitcoine karşı yüzde 5 değer kaybederken Chainlink (LINK) ve XRPde bu kayıplar yüzde 8i geçti.

Altcoinler de yaşanan büyük kayıplara rağmen Bitcoinin de yaşanan artışın devam etmesi kripto para piyasasının 1.5 trilyon dolar değerlemeye ulaşmasına yardımcı oldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku