Bitcoin (BTC) madencilik devi Bitmain’den devasa satış

0 2

Bitcoin (BTC) madencilik devi Bitmain’den devasa satış

Bitcoin (BTC) madencilik devi Bitmain anlaşmaya yakın bir kaynağın dev bir donanım siparişinin ardından önümüzdeki altı ay içinde kapasitesini % 50 artıracağını söyledi.

Çin sosyal medya ağı WeChat tarafından 23 Ağustosta bildirildiği üzere 2019 yılında servetini dramatik bir şekilde tersine çeviren Bitmain şimdi 600.000 adet madencilik çipi alacak.

Tayvan merkezli çip üreticisine yakın siparişi işleyen bir kaynağa göre çipler en son 7nm çeşidinde olacak ve hash olarak ise saniyede 50 tera hash olacak.

Bitmain’in toplam ağ bilişim gücü yaklaşık % 50 oranında artacak “Bu hesaplamaya göre yaklaşık bir yıl sonra Bitmain’in piyasa değerinin 12 milyar dolar” olacağı ifade ediliyor.

Temmuz ayında Bitmain’in rakibi olan şirket Canaan Creative Alman operatör Northern Bitcoine 5.000 uygulamaya özel entegre devre madencilik kulesi veya ASIC sattı.

Cointelegraphın da bildirdiği üzere bu yıl Bitcoin madenciliği karlılığındaki artış Bitmain gibi operatörler için umutları artırdı. 2018 yılının sonlarında bazı operasyonlarda operasyonları kapatması ve personeli işten çıkartmasıyla kötü bir sezon geçirilmişti.

Önceki Bitcoin ayı piyasasının etkisi artarken Bitmain Ocak ve Şubat aylarında 625 milyon dolar zarar açıkladı.

Bu arada Amerika Birleşik Devletlerinde halka arz teklifleri veya halka arz yapmak için yenilenen planlar 2020nin başlangıcından önce meyve vermeye de başlayabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku