Bitcoin (BTC) Madencileri HODL Moduna Geri Döndü! Peki Bu Fiyat İçin Ne Anlama Geliyor?

0 0

Bitcoinin fiyatı geçtiğimiz hafta yükseldi. Aslında kripto para piyasasındaki en son yükseliş ivmesi Teslanın iki büyük duyurusu sonrası hızlanmış olabilir. Tesla sadece BTCye 15 milyar doların üzerinde yatırım yapmakla kalmadı aynı zamanda müşterilerden bir ödeme şekli olarak BTCyi kabul edeceğini de bildirdi.

Bu tür gelişmeler Bitcoinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına katkıda bulundu ve lider kripto para biriminin fiyatının 50 bin dolara yaklaşmasını sağladı.

Fiyatın artmaya devam ederken Bitcoinin madencileri de büyük fayda sağladı. Glassnode tarafından sağlanan ağ verilerine göre Bitcoin madencileri 12 Şubatta sadece bir saat içinde 4 milyon doların üzerinde gelir elde etti. Bu Bitcoin tarihinde şimdiye kadar kaydedilen en yüksek saatlik madenci geliri.

Aslında ağ verileri bugün madenci gelirinin Bitcoinin 2017/18 boğa koşusundan bu yana sürekli olarak yükseldiğini gösteriyor.

Bu ilginç bir gelişme çünkü kripto para birimi geçen yıl blok ödülü yarılanması yaşadı ve 2017den bu yana Bitcoin ağ zorluğu da önemli artışlar gördü. Blockchain.comdan alınan verilere göre Bitcoinin ağ zorluğu 21.43T civarında kaldı ve bu 1.5Tnin biraz üzerinde olduğu 2017den çok daha fazla.

Bitcoin İçin Büyük Önem Arz Ediyor 

Madenci demografisi Bitcoin ağının ayrılmaz bir parçasıdır ve ağın genel sağlamlığını sağlar. Yarılanma gerçekleştiğinden beri küçük ölçekli operasyonların ayakta kalmasının ne kadar sürdürülebilir olduğuna dair sorular var. Bununla birlikte bu Bitcoinin fiyatının grafiklerde oldukça fazla yatay harekete dayandığı ve 10 bin ila 12 bin dolar aralığında işlem gördüğü bir zamandı.

Boğa koşusu ile senaryo madenciler için önemli ölçüde değişti. Bu madencilerin artık üretilen Bitcoinin çok azını satması ve şu anda hold etmeleri gerçeğinden anlaşılıyor.

Aslında ByteTreeden elde edilen veriler 12 Ocaktan bu yana Bitcoin için yapılan ilk harcamanın an itibariyle yaklaşık 7300 BTCden yaklaşık 6500 BTCye düştüğünü gösterdi.

Bitcoini fiyat düzeltmelerine ve satışlara karşı bağışık kılan hold yapan adreslerden gelen güçlü destek kriptonun fiyat artışının ve uzun vadeli beklentilerin arkasındaki kilit unsur olarak gösteriliyor. Madenci tabanı hodl moduna geçerken kripto fiyatının ağ ile birlikte seviyesini koruyarak güvenliğini sağlaması muhtemeldir.

Bu geleneksel finans çevrelerinde giderek artan ilgi gördüğü ve daha fazla kurumsal ilgi çektiği için Bitcoine bonus eklenebilir. Böyle bir senaryoda ağ sağlığı son derece önemli olacak ve aynı olasılıkla Bitcoinin değerini koruma yeteneğine olan güvenini artıracaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku