Bitcoin (BTC) Kan Kaybediyor: İşte Düşüşün Arkasındaki Olası Neden!

1.060
Lider kripto para birimi  Bitcoin (BTC) 59 bin doların altına düştü ve bu haftanın başlarında işlem gördüğü seviyelerden 5 bin dolardan fazla değer kaybetti.

 

Düşüşün arkasında kaldıraçlı ve uzun vadeli yatırımcılar olabilir!

Bugün gerçekleşen düşüş, BTC’nin 67 bin dolara yakın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bir haftadan kısa bir süre sonra meydana geldi. Blockchain verileri, bugünün fiyat çöküşünün kısmen, Bitcoin (BTC)’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından sonra, bir miktar kar alan uzun vadeli yatırımcılar tarafından tetiklendiğini gösteriyor.  Analistler, böylesi bir düşüşe zaten hazırlanmıştı ve bazı veriler, BTC fiyatının 50 bin dolar gibi düşük bir seviyeye dahi düşse bile,  genel boğa eğilimini koruyacağını gösteriyor. Bu arada durum hakkında yorum yapan yatırım şirketi Capriole’nin CEO’su Charles Edwards, Bitcoin çöküşü için için kaldıraçlı trader’ları suçladı ve şunları ekledi:
Temelde Bitcoin, çoğu metrikte inanılmaz derecede güçlü görünüyor, ancak kaldıraçlı trader’lar kontrolden çıktı. Bu değişene kadar sürdürülebilir fiyat artışları elde edemeyiz.
Massari Raporu Çöküşten En Az Etkilenen Kripto Paraları Açıkladı!
 
 Uzmanlara göre, Bitcoin fiyatındaki böylesine ani ve büyük bir düşüş, kripto para yatırımcıları arasında panik satışını tetikleyebilir, ancak ciddi düşüşler de dipten satın alma açısından tipik olarak yeni alıcıları cezbeder. Twitterdaki bir kullanıcı ”“Boğa piyasasındaki küçük düşüşlerden heyecanlanan tek ben miyim? Dipten satın alın. Küçük flaş satış.” ifadesini kullandı.

Bitcoin ve altcoin’ler çöküşte! Shiba Inu etilenmedi!

Bu yılın başlarında Bitcoin (BTC)’de görülen ani çöküşlere rağmen, piyasa her zaman toparlanmayı başardı. Bu durum, bazı kripto para analistlerinin 2021’in sonundan önce tüm zamanların en yüksek seviyelerini tahmin etmesine neden oldu. Ethereum (ETH), Binance Coin, Cardano (SOL), Solana (SOL) ve Ripple (XRP) yüzde 5-15 arasında düştü. Genel kripto piyasası 2,5 trilyon doların altına düştü.
Mayıs'taki Çöküşü Öngören Muhalif Analistten Korkutan Bitcoin Tahmini!
 
Bitcoin, kan kaybederken, 20 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olan meme tabanlı kripto para birimi Shiba Inu ise, yeşil renkte ve piyasadaki çöküşten etkilenmedi. Dogecoin’in rakibi  geçen hafta fiyatını ikiye katladı ve Çarşamba günü yüzde 20 daha yükselerek piyasa trendlerini alt üst etti. Fiyat artışı, popüler ticaret uygulaması Robinhood’da listelenebileceği yönündeki spekülasyonlardan kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak independent.co.uk
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku