Bitcoin (BTC) Fiyatında Yaşanan Düşüşle Birlikte, 600 Milyon Dolar Tasfiye Edildi

0 49

Bitcoin (BTC) gün içerisinde çok kısa bir sürede 3.000 dolar değer kaybına uğradı. BTC fiyatında yaşanan bu düşüşle birlikte hem short hem de long pozisyonlarda 600 milyon dolar değerinde tasfiye gerçekleşti.

Bitcoin, bugün Avrupa sabah ticaret seansı sırasında ani bir çöküş yaşadı ve bir saatten daha kısa bir süre içerisinde değerinin yaklaşık 3.000 dolarını kaybetti. Her zaman olduğu gibi yaşanan bu durum ciddi bir tasfiye dalgasına neden oldu.

Yaşanan tasfiyelerin yüzde 95 oran ile ezici bir çoğunluğu long pozisyonlarda gerçekleşti. En büyük tasfiye ise Huobi borsasında 14 milyon doların üzerinde BTC long pozisyonda gerçekleşti.

Bitcoin, 60.000 dolar seviyesinde yer alan direnci geçmek için yoğun mücadelede veriyor ancak her denemesi başarısızlıkla sonuçlanıyor. Bitcoin’de yaşanan sert düşüş diğer tüm kripto paraları da etkiledi.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 57.972 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku