Bitcoin Boğaları Mücadele Ederken, Varlık Büyük Bir Direnç İle Karşı Karşıya

0 0

Son yirmi dört saat içinde bazı türbülanslar ile karşılaşan Bitcoin haftanın başından itibaren konsolidasyon içerisinde bulunuyor.

Bitcoinin kendisi için oldukça önemli olan 19 bin dolarlık anahtar seviyenin altında kırılması gücünün zayıfladığına işaret ediyor.

BTC 18 bin doların üzerinde güçlü bir destek bulmadan önce 17.700 dolara geriledi.

Bir yatırımcı BTCnin 17.000 doların üzerindeki destekten geri dönmesine karşın mevcut durumda 18.000 dolarlık bölgede direnç gibi bir engelle karşılaştığını belirtti. 

Bitcoin ayılar kontrolü ele alırken ivme kazanmak için mücadele ediyor 

Yazım sırasında 18.400 dolar seviyesinde olan Bitcoin gün içindeki seyrine göre aşağı yönlü işlem görüyor. 

Bununla birlikte satış baskısı arttığı için varlığın 17.640 dolara düşmesinin ardından kayda değer bir toparlanma olduğunu söylemek mümkündür.

Söz konusu seviyenin güçlü savunması orta vadede desteği doğruluyor ve V şeklinde bir iyileşmenin yakın olduğu görülüyor.

Önceki Destekler Direnç Olarak Karşımıza Çıkacak

Bir yatırımcı yakın tarihli bir tweetde Bitcoinin 18.000 dolar ortasında sahip olduğu önceki desteğin güçlü bir direnç olarak hareket edeceğini açıkladı.

Bu nedenle bu fiyat bölgesi BTCnin ivme kazanmak için aşması gereken önemli bir engel olarak karşısına çıkıyor.

“BTC: Destekten düştü ve şimdi kritik bölge olan 18.500 dolar ile 18.700 aralığının üzerine geri dönmek istiyor. 17.700 dolar kısa vadeli destek sağladı.” 

Önümüzdeki gün ve haftalar Bitcoinin kripto piyasasına olan etkisini görmek için oldukça önem arz ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku