Bitcoin Boğaları Kontrolü Ele Alıyor mu? Analistten Kritik Açıklama

658

Oldukça geniş bir takipçi kitlesi olan kripto para analisti ve trader’ı Benjamin Cowen, boğaların kontrol altında olduğunu gösterebilecek Bitcoin için önemli bir fiyat seviyesini yakından takip ettiğini ifade ediyor. İşte ünlü analistin açıklamaları…

Analist BTC’nin haftalık grafiği 60 bin dolarda kapatması durumunda olacakları belirtiyor

Geçtiğimiz gün paylaştığı yeni bir strateji oturumunda Cowen, 581 bin YouTube abonesine, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in haftalık grafiğinin 60 bin doların üzerinde kapanması durumunda oluşabilecek senaryodan bahsediyor. Ünlü analist bu durumun önde gelen kripto para biriminin güçlü bir destek bulduğunu göstereceğini ifade ediyor. Cowen’ın konuya ilişkin detaylı analizleri ise şu şekilde:

İdeal olarak, haftalık grafikte 60.000 doların üzerinde kapatabiliriz. Neden? Çünkü bu, Bitcoin (BTC)’in daha önce direnç bulduğu seviyede destek bulduğumuzu gösterebilir. Tek sebep bu, tamam. Şimdi, hala aşağı inmemiz mümkün mü? Evet, mümkün. Ama ben sadece boğaların bu seviyede bir duruş sergilemesi alıcıların olduğunu, boğaların olduğunu gösteriyor diyorum. Daha önce üç aydır direnç seviyesi olarak tutulanların şimdi destek olarak tutulduğunu göstermeye çalışıyorlar.

Cowen’a göre, 60 bin dolar Bitcoin için önemli bir seviye

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, yazım sırasında beş gün önce ulaştığı rekor seviyenin yaklaşık yüzde 6’sı olan 62,497 dolardan işlem görüyor. Kripto analisti Benjamin Cowen, boğalar bu yılın başlarında bu seviyenin üzerinde kalmak için mücadele ettiğinden, 60.000 doların Bitcoin için önemli bir psikolojik seviye olduğunu söylüyor. Analist konuya dair şu yorumları yapıyor:

60.000 doların üzerinde ne kadar zaman harcadığımıza bakın. Bu yılın başlarında Bitcoin (BTC)’de 60.000 doların üzerinde çok fazla zaman harcamamıştık. Bu seviyenin üstünde günlük mum grafikleri vardı. Mart 2021’de bunun üzerine çıktık. 60.000 doların üzerinde bir hamle yaptık ve Nisan 2021’de bunun üzerine çıktık. Ancak 60.000 doların üzerinde çok önemli bir zaman harcadığımız söylenemez. Çoğunu 60.000 doların altında harcadık. Şimdi 60.000 doların üzerinde takılıyoruz ve bu oldukça iyi hissettiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku