Bitcoin boğaları iddialı…

0 0

Bitcoin boğaları BTC vadeli işlem hacimlerinin yükselişiyle yakında güç kazanabilir…

Geçtiğimiz günlerde Bakktda vadeli işlemlere başlanmadan önce birçok kişi bu etkinliğin Bitcoin fiyatında büyük bir büyümeyi tetikleyeceğini beklemişti. Bununla birlikte alım satımın başlaması zayıf hacimler gösterdi. İlk gün sadece 72 BTC’lik işlem hacmi oluşmuştu.

Birçok kimse daha sonra BTCnin fiyat düzeltmesinin daha az görünür olan diğer faktörlerin yanı sıra Bakkt tarafından tetiklendiğine inanmaya başladı.
Yine de yapılan yorumlar BTCnin vadeli işlemlerinin bir süre sonra başladığı Bakkt ve Binancein güç topladığı şeklinde. Ayrıca BTC vadeli işlemleri oldukça etkileyici işlem hacmine ulaştığı için bu hafta başlarında düşüşle oluşan algı da değişiyor gibi görünüyor.

Şimdi kripto topluluğunun Bakkt BTC işlemlerinin başlamasından önce beklendiği üzere Bitcoin fiyatının kısa süre sonra tekrar Kuzeye yönelebileceğine yani yükselişe geçeceğine inanma nedenleri bulunuyor.

BTC vadeli işlem piyasası işlem hacmi arttı

10 Ekim Perşembe günü Bakktın resmi Twitter sayfası o gün BTC türevlerinin işlem hacminin 224 BTC olduğunu bildirdi. Bu lansmanın ilk gününden üç kat daha fazla.

Binance de BTC vadeli işlemlerinde şaşırtıcı bir işlem hacmi kaydetti. Binance ekibinin bir üyesi borsanın BTC vadeli sözleşmelerinin işlem hacminin sadece bir saat içinde 134 milyon dolar (16 bin BTC) şeklinde gerçekleştiğini gururla bildirdi.

Binancede BTC vadeli işlem piyasasının sadece bir ay önce piyasaya sürüldüğünü göz önüne aldığımızda gerçekten de ulaşılan seviye muhteşem görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku