Bitcoin Bir Hayat Daha Değiştirdi: ABD, Bu Genci Konuşuyor!

1.102
ABD’nin Teksas eyaletinde yaşayan 24 yaşındaki John Paul Baric, 2012’de lise öğrencisiyken 1.400 dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın aldı.

 

Bitcoin madenciliğinden ayda 1.3 milyon dolar kazanıyor

Yazılım ve bilgisayara büyük ilgi duyan John, ailesinden gizli bir şekilde geceleri ders çalışıyormuş gibi yaparak iyi bir trader olmayı başardı. Ancak, hobisinin onu bir gün milyonere dönüştürmesini asla beklemiyordu. John, 2017’de, evlerinin bodrum katında Bitcoin madenciliği sistemi kurdu. Aynı yıl tam zamanlı madenci ve trader olarak hedefler koyan ABD‘li genç, şimdi ayda 1,3 milyon dolar  kazanıyor.  O zamanlar 17 yaşında olan ve North Carolina Üniversitesi’nde okuyan girişimci, BTC madenciliği şirketi başarılı olduktan sonra, okulu tamamen bırakmaya karar verdi.

18 yaşına gelmeden ilk milyon dolarını kazanan John, verdiği demeçte, “Bitcoin satın almak için belirli bir yaşta olmam gerekmediğini öğrenince sevindim, ancak işlerimin bu şekilde ivme kazanmasını beklemiyordum. Kendi madencilik teçhizatımı yaratma fikri, İngilizce öğretmenim 2013 yılında sınıfa bir iş planı oluşturması için görev verdiğinde ortaya çıktı. Planı tamamladıktan sonra, eBay’den grafik kartları almaya ve üretime  başladım. Ailem, bu süreçte bana büyük destek verdi. Üniversite eğitimim olmadan da başaracağıma inandılar” açıklamasını yaptı.

12 yaşındaki İngiliz dahi, piyasaları takip ediyor!

12 yaşındaki İngiliz Barnaby Swinburn, Albert Einstein’dan daha yüksek bir IQ’ya sahip. Genç dahi, Noel hediyesi olarak ailesinden kripto para istedi. Kripto para birimleri ve Bitcoin ivme kazanırken, her geçen gün yeni ve ilginç hikayeler gün yüzüne çıkıyor. Barnaby Swinburn, IQ testi soncunda büyük bir rekora imza atarak IQ’sunun 162 olduğunu öğrendi. Bu değer, 18 yaş altı için en yüksek puan. Einstein’in IQ seviyesi 160 olarak biliniyor. İngiltere‘nin Bristol kentinde yaşayan Barnaby, bu hafta testten rekor puanı aldıktan sonra ”Yüksek IQ” topluluğuna kabul edildi. Annesi Ghislaine, yerel gazete Bristol Post’a: “Oğlumun zeki olduğunu biliyordum ve bu yüzden IQ testi yapmaya karar verdik. Matematik ve kimya oğlum için bir tutku. IQ testi iki kısımdan oluşuyor, birincisi daha çok görsel zeka ile ilgili, İkincisi ise daha çok algısal zeka. İki testi yapıyorlar. Bir çocuk için alınabilecek en yüksek puanı 162.” açıklamasını yaptı. Dahi, özellikle Bitcoin (BTC)’e özeş ilgi duyuyor.
Oğlunun piyasaları takip ettiğini belirten anne, “Barnaby’e Noel hediyesi olarak içinde para olan bir zarf vereceğiz ve bu paralar ile kripto para alacak.” ifadesini kullandı. Oğlunun kripto paralara ilgisi oluğunu söyleyen anne, hırsı ve zekası sayesinde oğlunun birçok başarıya imza atacağına inanıyor. Ailesine göre, Barnaby gelecek için büyük şeylere odaklanmış durumda. Kim bilir, genç dahi gelecekte belki, iyi bir trader veya Blockchain girişimcisi olabilir. Daha fazla Bitcoin haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak Dailymail.co.uk
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku