Bitcoin bir boğa koşusunun eşiğinde olabilir

0 1

Az bilinen bir veri metriğine göre piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi Bitcoin birkaç ay sürecek bir boğa koşusunun eşiğinde olabilir.

CoinDeskin kripto analiz şirketi Glassnode verilerine dayanarak kardaki Bitcoin yüzdesinin şimdi yüzde 87 olduğunu kaydetti. Metrik son taşındıklarından daha yüksek bir değere sahip coinlerin oranına bakılarak hesaplanıyor.

Şu anda 18 milyon 400 bin BTC dolaşımda. 16 milyondan fazlası kârlı. Daha da önemlisi yüzde 87 seviyesi önceki uzun vadeli boğa piyasalarının başlangıcında görülen seviyeye oldukça yakın.

Glassnodeun haftalık raporunda “Tarihsel olarak yüzde 90 ve daha yüksek seviyeler boğa piyasalarının habercisi oldu” denildi.

Örneğin Ekim 2016da kardaki Bitcoinlerin tüm dolaşan Bitcoinlere oranı yüzde 90ı aşarken önde gelen kripto para biriminin fiyatı Ağustos ayındaki 470 dolardan 2017nin ilk çeyreğinde 1100 dolarının üzerine çıktı.

Bitcoin bundan sonra yükselmeye devam etti ve Aralık 2017de bilindiği gibi 20 bin dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Bu meteorik ralli boyunca fiyat dışı metrik yüzde 80 ila 99 arasında kaldı.

Daha da ileri giderek Ocak 2013te kârın yüzdesi yüzde 90ı aştı ve Bitcoin üç ay boyunca bu seviyenin üzerinde kaldı ve Nisan ortasında 250 dolara yaklaştı. Aynı şey kasım ayı ortasında fiyatların 1000 doların üzerine çıktığı görülmüştür.

Tüm bu veriler kârdaki Bitcoinlerin toplam dolaşım arzının yüzde 90ını aştığı ve Bitcoinin parlak bir boğa koşusu için çalışabileceği anlamına geliyor. Bitcoin son üç ayda yaklaşık yüzde 150 kazandı ve kardaki arz oranı yüzde 87ye yükseldi.

Son olarak aşağıdaki grafik 2011den 2020ye kadar karda Bitcoin arzı ile fiyattaki değişikliği gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku