Bitcoin Balina Sayısı Dibe Vurdu: İşte Ekim ve Kasım İçin Beklenen Fiyat!

980
Bitcoin (BTC) bu ay muazzam bir yükseliş kaydetti. Lider kripto para birimi Ekim ayında yüzde 38,9 arttı. BTC, en son Nisan ayında ulaşılan 60 bin dolar seviyesini aştı ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini hedefliyor. BTC, an itibariyle 63.867 dolardan işlem görüyor.

10 Binden fazla BTC tutan “Bitcoin balinalarının sayısı en düşük seviyede!

Piyasa, Bitcoin Stok Akış (S2F) modelinin mucidi PlanB’nin tahminleri doğrultusunda ilerliyor gibi görünüyor. PlanB’nin, Bitcoin’in 43 bin dolar civarında işlem gördüğü Haziran ayındaki tahmini, Bitcoin’in en kötü senaryoda 63 bin dolardan işlem göreceği ve sonunda Aralık ayında 100 bin doları geçeceğiydi. Özellikle, Ağustos ve Eylül için tahminleri tuttu. PlanB, Ağustos için 47 bin, Eylül için 43 bin, Ekim için 63 bin, Kasım için 98 bin ve Aralık için 135 bin dolar hedefliyor.

 

 Yükselen piyasa duyarlılığına rağmen, önemli bir metrik, büyük Bitcoin balinalarının sayısının düşüşte olduğunu gösteriyor. İlk olarak analist Colin Wu tarafından belirtildiği gibi, Glassnode’dan gelen veriler, 10 binden fazla Bitcoin tutan “Bitcoin balinaları” sayısının tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğunu gösterdi. Bu rakam, an itibari ile 82. Ancak Wu, bir kripto para analitik platformu olan Santiment’e göre daha küçük balinaların (100 ila 1.000 BTC arasında tutan cüzdanlar) son beş hafta içinde önemli ölçüde arttığını belirtiyor. Mega balinaların düşüşü piyasa için oldukça olumsuz bir gelişme olsa da, gözlemciler daha küçük balinaların arttığı gerçeğinden teselli buluyor.

Zincir üstü veriler sağlam: satış baskısı azalıyor

Diğer olumlu bir gelişme, Bitcoin zincir üstü analiz şirketi Cryptoquant’ın CEO’su Ki-Young Ju’nun işaret ettiği piyasadaki azalan satış baskısıdır. Yakın tarihli bir tweet’te Ju, tıpkı geçen yılki boğa koşusunun başlangıç aşamasında olduğu gibi potansiyel satış baskısının nispeten zayıf olduğuna dikkat çekiyor. Kripto para borsalarında duran çok sayıda stablecoin’e işaret ederek iddiasını destekliyor ve bunun fiyatlara ivme kazandıracağını da sözlerine ekliyor.
Sıcak Gelişme: SEC Bitcoin ETF’sine Resmen Onay Verdi!
 
Bu arada, Bitcoin’in yükselişi büyük ölçüde SEC tarafından Bitcoin ETF’nin onaylanmasına bağlandı. Düzenleyiciler daha önce tüm başvuruları reddederken, ProShares Bitcoin Strategy ETF’sinin onaylanmasının Bitcoin fiyatını yeni ATH’ye ulaştırması bekleniyor. Lider para birimiyle karşılaştırıldığında, Ethereum, Cardano, XRP ve Solana dahil olmak üzere en iyi altcoin’lerin piyasa performansı son zamanlarda oldukça durgun. Binance Coin (BNB), Binance’in 1 milyar dolarlık ekosistem destek fonu duyurusunu takiben son 7 gün içinde yüzde 12,7 artarak istisna oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku