Bitcoin ATM leri dünya çapında 10.000 e ulaştı

0 0

Küresel Bitcoin ATM kurulumları ilk makinenin piyasaya sürülmesinden yedi yıl sonra bugün 10.000e ulaştı. Norveçli finansal hizmetler şirketi Aksjebloggenin verilerine göre sayıları yıllık bazda ortalama % 167 arttı.

ATM sayısı 2020 yılının ilk dokuz ayında 3.885 olup 2019 yılına göre % 67 artış gösterdi.

Bu tabloya göre pandeminin endüstri üzerinde etkili olduğu sonucuna ulaşmak mümkündür.


                                                  2017den bu yana Bitcoin ATM büyümesi

ABDnin önde gelen Bitcoin ATM operatörü CoinFlipin kurucu ortağı Daniel Polotsky ATMlerin fiziksel parayı Bitcoine veya diğer kripto para birimlerine aktarmanın en kolay ve en hızlı yollarından biri olduğunu söyledi.

“Bitcoin çok karmaşık bir kavram ve biz bu komplikasyonu açıklayarak ışık tutmaya çalıştık. ATMYE gitmenizi nakit kullanmanızı ve arabanıza geri dönmeden hemen önce Bitcoin almanızı kolaylaştırdık”

Polotsky günde 30 ile 50 arasında yeni ATM kurduğunu ve Kanadaya genişleme sürecinde olduğunu söyledi.

Bir kripto para birimi borsası kullanmak bir banka hesabı gerektirebilirken bir ATM aracılığıyla küçük meblağları (900 Doların altında) aktarmak veya dönüştürmek için sadece bir cep telefonunun gerekli olduğunu belirtti. Kurallar operatöre ve ülkeye bağlı olarak değişmekle beraber genellikle işlemin beş dakika sürdüğünü ekledi.

ATMler hızla gelişme kaydediyor 

Kanadanın başkenti Vancouverda 2013 yılında dünyanın ilk Bitcoin ATMsi açıldı. Ancak kurulumlar söz konusu olduğunda tartışmasız lider ABDdir. AksjeBloggene göre ABD Bitcoin ATMleri bir yılda % 127lik bir artış ile 7.567ye ulaştı.


                                                    En çok Bitcoin ATMsine sahip ülkeler

Eylül ayı itibariyle Kanada 869 Bitcoin ATMsi ile dünyanın en büyük ikinci pazarı konumunda yer alıyor.

Değişken finansal piyasalara sahip ülkelerde popüler olan ATMler mevcut durumda 70den fazla ülkede bulunuyor.

                                                Global Bitcoin ATM dağıtımı

Genesis Coin Eylül ayı itibariyle dünya çapında % 35 pazar payı ve 3.406 ATM ile dünyanın önde gelen BİTCOİN ATM üreticisidir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku