Bitcoin astroloğu Maren Altman BTC ve Ethereum beklentilerini açıkladı!

1.792

Kripto piyasası fiyat hareketlerini tahmin etmek için astrolojiyi mi kullanıyorsunuz? Bunu reddetmeden önce, Trading View’in bile analizlerinde gök cisimlerini kullanan yatırımcılar veya trader’lar için bir ayın evreleri göstergesine sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Daha fazla bilgi edinmek için gazeteci Laura Shin, belirsizlik ve fiyat düşüşleri devam ederken Bitcoin ve Ethereum için fiyat tahminlerini öğrenmek üzere astrolog ve trader Maren Altman ile röportaj yaptı.

Bitcoin ve Ethereum için gökyüzünden gelen işaretler

Altman, temel analizinde ve teknik analizinde astrolojiyi bir unsur olarak kullandığını açıklıyor. Lider kripto para birimiyle ilgili olarak ünlü astrolog şöyle söylüyor:

Son zamanlarda 19, 20 Kasım civarında bir düzeltme geçekleştiğini biliyorum. Ve bir ay tutulması olduğu için bu bekleniyordu… Ben kendim henüz işimizin bittiğini düşünmüyorum, Kasım-Aralık aylarının düşüş eğiliminde olacağını zannetmiyorum. 26-30 Kasım’a kadar koştuğumuzu görüyorum, bu iyi bir yükseliş zamanı.

Ancak Altman, PlanB’nin Bitcoin (BTC)’in Kasım ayı sonunda 98 bin dolara ulaşacağına dair stok akış modeli tahminine katılmadığını şöyle ekliyor:

Yılsonuna kadar 98 bine ulaşacağımızı görmüyorum. Bence 75, 80 bin makul görünüyor.

Ancak Ethereum’a gelince Altman, bu kripto için gezegensel grafiğin Bitcoin (BTC)’in neredeyse tam tersi olduğunu iddia ediyor. Ethereum’un fiyat performansı hakkında ise şunları söylüyor:

Yıl sonu zorlukları, doğrudan Ethereum ayının tepesinde Plüton ile kavuşmakta olan bir Venüs retrosunu içeriyor.

Altman, eğer düzeltmer olursa, Ethereum için Bitcoin (BTC)’den “daha zor” bir düzeltme gördüğünü belirtiyor.

Ethereum’un ay’a yolculuğu

Daha önce bildirildiği üzere, Trading View’deki ay evresi metriği, bazı tarder’ların dolunaydan yeni aya geçmenin veya tam tersinin yükseliş veya düşüş hareketleriyle ilişkili olabileceğine dair inancına dayanıyor. 19 Kasım, dolunay günü ve eğer metrik doğruysa, takip eden birkaç gün bir fiyat artışı görülmeliydi.26 Kasım’a ait bir grafik 19 Kasım yeşil bir muma yakın görünse de, rallinin kesin olup olmadığını söylemek için henüz çok erken. Bununla birlikte, temel analiz astrolojinin ve hatta seçici ölçümlerin çok ötesine geçiyor. Potansiyel olarak “Nu” varyantı olarak adlandırılabilecek yeni bir COVID-19 varyantı hakkında yayılan haberlerle birlikte, bazı trader’lar kripto tahminlerinin zaten gerçekleştiğini iddia ediyor.

Bitcoin ve Bazı Altcoin'lerin Fiyat Tablosu - Kaynak: CoinMarketCap
Bitcoin ve Bazı Altcoin’lerin Fiyat Tablosu – Kaynak: CoinMarketCap

Yazımız hazırlanırken, Bitcoin son 24 saat içinde %6,97 oranında düşerken, Ethereum %8,21 oranında bir düşüş yaşadı. Bitcoin ve Ethereum ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Ambcrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku