Bitcoin Annesi: Bazı Tokenlerin Güvenli Bir Limana İhtiyacı Var

0 0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) komiseri Hester Peirce token teklifleri ile ilgili olarak güvenli bir liman inşa etme konusuna hassasiyetle eğildiğini dile getirdi. Haber 5 Ağustosta yayınlanan bir basın açıklamasında Singapurlu blok zinciri iş danışmanlığı şirketi Jenga BCG tarafından bildirildi.

Pierce habere göre Singapur Sosyal Bilimler Üniversitesinde yerel blok zinciri iş danışmanlığı firması Jenga BCGnin sponsorluğunda düzenlenen Yakınsama Forumu sırasında sözlerini dile getirdi. 30 Temmuz’da 500’den fazla katılımcının yer aldığı belirtilen konferansın uluslararası düzenleyici yetkililer ve sektörün içerisinde yer alan önemli kişilerin yaptığı tartışmalara yer verdiği bildirildi.

Haberin yazarı Peircenin Singapur Para Otoritesi Genel Müdür Yardımcısı Su Hui Tay ile birlikte konuşmacılar arasında olduğunu iddia ediyor. Sınır ötesi düzenlemeyi ele almak için Peirce piyasaların uluslar arası hale gelmesi için düzenlemenin içselleştirilmesine gerek olmadığını belirtiyor:

“Düzenleyiciler piyasaların liderliğini takip etmek ve yabancı meslektaşlarıyla çalışmak zorunda kaldı. Vatandaşların düzenleyici otoritelerini uluslararası bir kuruluşa devretmeleri için açık bir karar almadıklarında bir yargı yetkisi yatırımcıları ve pazarları için hangi kuralların en iyi sonucu vereceğini belirlemelidir. ”

Tayland Bankasında Finansal Teknoloji Departmanı Müdürü olarak görev yapan Wijitleka Maromefe konferans sırasında blockchainin finansal sistem üzerinde olumlu bir etkisi olacağına inandığını belirtti. Maromefe teknolojinin müşteriyi tanıma güvenlik ve mahremiyet açısından olumlu bir etkiye sahip olmasını beklediğini ve Tayland Bankasının geniş çapta konuşlandırılmış ve kullanmış durumda olduğunu vurguluyor
SEC Başkanı Jay Clayton regülatörün kripto para alım satım fonunda kendini rahat hissetmesi ve bir kripto borsa yatırım fonunu onaylamadan önce piyasa manipülasyonunun gerçekleşmemesini sağlaması gerektiğini ifade ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku