“Bitcoin, altınının hükümdarlığına son verecek”

0 0

Bitcoin savunucusu Michael Saylor sembolik bir şekilde: “Bitcoin Dragonu ininden çıktığında yiyeceği ilk şey Altın Krallığı olacak” dedi.

Michael Saylor Bitcoine yoğun bir şekilde yatırım yapan MicroStrategynin CEOsu.

Bugün Saylor Bitcoin ve altının “dijital altın” anlatısının aksine çok benzer olmadığını öne sürdü.

Bitcoin bir varlık sınıfı olarak tam anlamıyla gerçekleştirildiğinde altını piyasalardan sileceğini iddia ediyor.

MicroStrategy CEOsu Michael Saylor bugün Bitcoin ile altın arasındaki karşılaştırmaların tamamen doğru olmayabileceğini ve BTCnin altınının hükümdarlığına son vereceğin öne sürdü.

Popüler bir podcaster ve hedge fonu Morgan Creek Digitalin kurucularından biri olan Anthony Pomplianonun bir gönderisine yanıt veren Saylor “Altın ve Bitcoinin benzer ve tamamlayıcı yatırımlar olduğunu düşünmek tehlikeli. Bitcoin Ejderhası yuvasından çıktığında yiyeceği ilk şey Altın Krallığı olacaktır” diye yazdı.

Geçtiğimiz yaz milyar dolarlık teknoloji şirketi Bitcoinde büyük yatırımlar yapan Saylordan bu tür çıkarım yapması mantıklı geliyor; MicroStrategyde şu anda yarım milyar doların üzerinde Bitcoin var. Ekim ayında Saylor şahsen 17.732 BTCye sahip olduğunu tweetledi. (Bugünün fiyatlarıyla yaklaşık 270 milyon dolar değerindedir.)

Bitcoinin bir değer deposu olarak potansiyeli ona “dijital altın” takma adını verdi ve birçok analist işlemsel bir para birimi olarak gerçekten geçerli olup olmadığı konusunda şüpheli olmaya devam ediyor. Bitcoin fiyatları da tarihsel olarak altın fiyatları ile ilişkilendirilmiştir. Milyarder yatırımcı Mike Novogratz geçen ay Bloomberge şöyle dedi: “Bitcoin dijital altın yükselmeye devam edecek” dedi. “Giderek daha fazla insan portföylerinin bir parçası olarak bunu isteyecek.”

Novogratz Bitcoinin beklentileri konusunda nispeten iyimser olsa da Bitcoin ile altın arasındaki ilişki hakkındaki yorumları Saylorunkinden daha ihtiyatlıydı. Geçtiğimiz Temmuz ayında Novogratz Bitcoinin oynaklığının gerçek bir endişe olmaya devam ettiğini ve altına çok daha fazla yatırım yapmayı tavsiye edeceğini öne sürdü.

Bitcoin satın al

Saylor dün şöyle tweet attı: “Bitcoin savunucuları volatilite için özür dilemeyi bırakmalı” ve en azından bir gün için Bitcoinin “NASDAQ S&P 500 Dow Jones Russell 2000 Altın Gümüş Apple Amazon Microsoft ve Facebooktan daha az oynak ve dalgalı “

Şimdiye kadar Saylor ve MicroStrategy’nin Bitcoin üzerine yaptığı yatırımlar karşılığını aldı; 1 BTCnin fiyatı 15.000 doların üzerinde kalıyor. MicroStrategy ilk büyük Bitcoin alımını açıkladığında BTC 11.500 $ civarında fiyatlandırılmıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku