Bitcoin 7 bin doların altını gördü… Peki sırada ne var?

0 0

Mart ayında yüzde 100e yakın bir toparlanma yaşayan ve 7 bin 500 dolarlı seviyeleri test eden Bitcoin bu seviyeyi aşamayınca bir düzeltme hareketi içerisine girdi ve tekrar 7 bin doların altına sarktı. Bu aşağı yönlü hareketle kripto para birimi perşembe günkü zirveye göre yaklaşık 6 değer kaybetti.

XRP TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Aslında Bitcoinde yaşanan bu düşüşün hisse senetlerinin son derece olumlu bir hafta geride kaldıktan sonra yaşanması dikkat çekici. Hem S&P 500 hem de Dow Jones koronavirüs eğrisi düzleşmeye başladığında ve ABDdeki rekor düzeyde işsizlik iddialarına rağmen sert bir şekilde toplanıyor.

Teknik olarak kripto pazarında düzeltme bir şekilde bekleniyordu.

Bitcoin için sırada ne var?

Yatırımcılar mevcut seviyeleri koruyamazsa Bitcoinin daha da çökmesini bekliyor.

Teknik bir analiz yazarı ve popüler bir Bitcoin traderı olan Tyler D. Coates son fiyat hareketinin BTCnin mart ayının sonundan bu yana “boğa trend çizgisini kırmakla tehdit ettiğini” gördüğünü belirtti. Coatesin kripto para biriminin 5 bin doların ortasına döndüğünü görebiliyordu.

Coatesin düşüş trendi Bitcoinin son fiyat hareketinin 2018 ayı piyasasının başlangıcına çok benzediğini öne süren bir trader gibi başkaları tarafından da desteklendi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku