Bitcoin 5 haneli rakamlara mı ilerliyor?

0 0

Bitcoin hızla 8 bin 800 dolara yükselmeden önce 8 bin 400 dolar seviyesine geriledi ve bu noktadan kendine destek buldu. Bu düşüş ve arkasından gelen yükseliş hareketi BTC’nin mevcut fiyat seviyesinin hemen altında bulunan önemli destek noktasını daha da teyit ediyor ve boğaları destekliyor…

Piyasanın önde gelen analistlerinden biri Bitcoinin son fiyat hareketinin 2019 yaz başında parabolik yükselişten hemen önce görülen bir fraktal modeline yakından benzediğini belirtiyor. Aynı analist bu beklentisinin gerçekleşmesi durumunda da Bitcoinin yakında beş rakamlı fiyat bölgesine gidebileceğini tahmin ediyor. 

Eğer bu ralli gerçekleşirse Bitcoin’i önemli bir direnç bölgesine götürebilir. Ancak şu da unutulmamalı 2019 zirvelerinin hemen üzerinde BTCnin tüm zamanların en yüksek seviyelerini test etmesini sağlayacak hareketi zorlayabilecek önemli bir seviyenin olduğu. 

Yazı yayına hazırlandığı sırada 8 bin 400 dolarlık seviye baz alındığında gelinen 8 bin 740 dolarlık yükseliş yaklaşık yüzde 1’e tekabül ediyordu.

Bitcoinin bu alt seviyelerden gelen yükselişi onun kısa vadeli direnç noktasını test etmesini sağladı. Eğer bu seviyenin üzerine başarıyla çıkılabilirse kısa süre önce 9 bin 200 dolarlık yüksek seviyelerini tekrar ziyaret edeceğini düşündürebilir.

Bitcoin’in şu anda yansıttığı bir fraktal model dikkate değer bir dirençten önce 11 bin dolara yükseleceğini öne sürdüğü için BTCnin bir sonraki hareketleri onu beş haneli fiyat bölgesine doğru yönlendirmeye yardımcı olabilir.

2019 boyunca birden fazla dikkate değer BTC hareketini doğru bir şekilde tahmin eden tanınmış bir analist olan Dave The Wave aşağıdaki grafiklerde görülen hedeflere işaret ederken “kısa dönem… fraktal hala yaşıyor” diyerek bir tweette attı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku