Bitcoin, 22 Bin Dolara Yaklaştı

0 0

Bitcoin Asyada bulunan balinaların satış yapacağı yönündeki korkulara karşın yükselişi sürdürüyor. BTC önde gelen spot borsalarda 12.850 dolara yükseldi ve bazı vadeli işlem platformlarında daha da artış gösterdi.

Bitcoin mevcut durumda 2017deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin doları geçerek mevcut durumda 21.970 dolarda yer alıyor. Analistlere göre bu rallinin arkasındaki nedenlerden biri kurumsal şirketlerin BTCye olan yönelmeleridir.

Geçen hafta MicroStrategy 650 milyon dolarlık BTC satın alacağını doğruladı. Bugün erken saatlerde Guggenheimın küresel CIOSU Scott Minerd şirketinin önde gelen kripto para biriminde uzun vadeli değer gördüğünü söyledi.

                                                  BTCnin son bir buçuk aydaki fiyat hareketi

Bitcoin yükselişine devam ederken piyasadaki bazı kimseler yatırımcıları fiyat hareketinin rehavetine kapılmamaları gerektiği konusunda uyarıyor.  

Kripto para borsası Coinbaseden Brian Armstrong konuyla ilgili olarak şöyle dedi:

“Kripto paranın bugüne kadar bildiğimiz kuralları değiştiren bir yenilik olduğunu düşünüyoruz ve Coinbasede pazara uzun vadeli bakıyoruz. Piyasa rallilerini görmek ve haber kuruluşlarının gelişmekte olan bu varlık sınıfına dikkat çekmesi harika olsa da kripto para birimlerine yatırım yapmak risksiz değil. Çoğu yatırımcının alıştığı geleneksel para birimlerinden daha fazla olarak kripto para değişken bir varlık sınıfı.

Bu görüşlere rağmen önde gelen birçok analist Bitcoinin yatırımcılar için uzun vadeli bir varlık olduğunu düşünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku