‘Bitcoin 2024 te büyük varlıkları yakalayacak’

0 1

Kripto araştırma ve veri şirketi Coin Metrics devam eden trend göz önüne alındığında Bitcoinin diğer önemli varlık sınıflarını yakalamasının çok uzun sürmeyeceğini öngörüyor.

Şirketin paylaştığı son raporda Bitcoinin işlem hacmi Amerikan hisse senetleri tahviller ve küresel döviz piyasaları ile karşılaştırıldı.

BİTCOİN 10 BİN DOLARI KIRABİLECEK Mİ? TIKLAYIN

Bitcoinin günlük spot pazar hacmi şu anda sadece 4.3 milyar dolar. Bu rakam Amerikan spot borsada 446 milyar dolar ve spot tahvil piyasasında 893 milyar dolar. Küresel spot FX piyasasında 198 trilyon dolar.

“4 yılda Amerikan hisselerini yakalayacak”

Bu rakamlara dayanarak Coin Metrics Bitcoinin büyümek için çok fazla alana sahip olduğunu vurguluyor. Şirket “Tarihsel büyüme oranları korunabiliyorsa Bitcoinin spot piyasadaki günlük 4.3 milyar dolarlık ticaret hacmi 4 yıldan az bir sürede tüm Amerikan hisselerinin günlük hacmine ulaşacak. Ayrıca tüm Amerikan tahvillerinin günlük hacmine ulaşması 5 yıldan az sürecektir” değerlendirmesini yapıyor.

Mevcut piyasa koşullarının en büyük kripto para birimini desteklediğini belirten Coin Metrics “Bitcoin gibi değer deposu varlıklarının mevcut makro ortamında popüler olmaya devam edecek sonucu ortaya çıkıyor” diyerek şöyle devam etti: “Koronavirüse ABDdeki sivil kargaşaya karşı siyasi tepki ve ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşlarının canlanma potansiyeli Bitcoin gibi değer depoları için destekleyici olmalı.”

Rapor ayrıca altın ve Bitcoin arasındaki yüksek korelasyon seviyesi de vurgulanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku