Bitcoin 2021’e kadar 6 bin – 10 bin dolar arasında kalacak

0 1

S&P 500 Endeksinin 3 bin puanın altında kapanma durumunda büyük bir çökme tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu belirten Tone Vays Bitcoinin (BTC) küresel gösterge endeks ile yüzde 95 korelasyonuna dikkat çekti.

Hisse analistlerinin öngördüğü  400 puanlık düşüş gerçekleşirse S&P 500 ile yüzde 95 korelasyonu olan Bitcoin’in bu olaydan nasıl etkileneceği yatırımcıların aklını kurcalayan sorulardan biri haline geldi.

Teoriler uzun zamandır; özellikle S&P 500 ile yüksek korelasyona rağmen Bitcoinin makro gelişmelerden bu haftaya kadar “ayrıştığını” iddia ediyor.

Tone Vays veriler ışığında Bitcoinin bu yıl 6 bin ile 10 bin dolar arasında sıkışacağı tahmininden uzaklaşması için hiçbir neden olmadığını söyledi.

VAYS’İN FİYAT TABANI BEKLENTİSİ 7 BİN DOLAR

Tone Vays BitMEX fonlama oranının BitMEXteki yatırımcıların olumsuz yönde biraz aşırı hevesli olduklarını işaret ettiğini söyledi.

Vays Bitcoin’in günlük göreceli güç endeksinin (RSI) Haziran ayında uzun vadeli bir eğilim çizgisinin altına düştüğünü ve bunun önemli bir sapma olduğunu kaydetti.

Vays’in analizlerine göre eğer ayı piyasası algısı galip gelirse BTC için potansiyel düşük 7 bin dolar bölgesinde bulunuyor.

Vays diğer yandan farklı analizlerde Haziran’ın küresel borsalarda düzeltme satışları için zemin hazırlayacağı konusunda uyarılara dikkat çekti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku