‘Bitcoin 2020 de yüzde 100 den fazla yükselebilir’

0 0

New York merkezli strateji ve araştırma şirketi Fundstrat Global Advisors yakın zamanda müşterilerine 2020 Kripto Görünümü raporunu gönderdi. Tamamını sadece Fundstrat müşterilerinin görebildiği raporun bir kısmını Thomas Lee Twitterda yayımladı.

Rapor Fundstratın bazı faktörlerin bir araya gelmesiyle Bitcoinin (BTC) 2020de yüzde 100ün üzerinde yükselme ihtimaline inandığını ortaya koydu. Firma BTC için yükseliş tezini desteklemek için üç ana faktörü ön plana çıkardı.

Fundstrat ilk olarak Bitcoin enflasyonunun yüzde 50 düşmesiyle sonuçlanacak “yarılanma” (halvening) fenomenini inceledi. Yarılanmanın bu yıl gerçekleşmesi bekleniyor. PlanB tarafından oluşturulan fiyat modeli Mayıs 2020’de beklenen yarılanmadan sonra BTC’nin rayiç değerinin 50 bin dolara yükseleceğini gösteriyor.

Fundstrat jeopolitik riskin Bitcoin için bir nimet olabileceğini düşünüyor. ABD ve Çin ABD ve İran ve diğer ülkeler arasında devam eden gerginlikler esnasında BTC dijital bir güvenli liman olarak kendini kanıtlamaya başlayabilir.

Fundstrat’ın son olarak incelediği faktör 2020 ABD başkanlık seçimi oldu. Sadece finansal piyasaları değil tüm dünyayı ilgilendiren bu seçim süreci dikkatle izlenecek…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku