Haftaya Bitcoin Fiyatı Hangi Seviyeleri Görecek?
Haftaya Bitcoin Fiyatı Hangi Seviyeleri Görecek?

Haftaya Bitcoin Fiyatı Hangi Seviyeleri Görecek?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son zamanlarda yaşadığı yükseliş ile yatırımcılarına güven veriyor. Peki, son bir hafta içerisinde yaşadığı yüzde 3’lük yükseliş ile yatırımcılarda merak uyandıran BTC, önümüzdeki dönemlerde hangi seviyeleri görecek? İşte detaylar…

Bitcoin fiyatı harekete geçmeye hazır

Bitcoin fiyatı, dalgalı bir hareketin göstergesi olan dört saatlik zaman diliminde sıkı bir konsolidasyon gösteriyor. Bu aralıktaki sıkılaştırmanın en makul sonucu, aşağı yönlü mevcut dengesizliği yeniden dengelemek için küçük bir düzeltme olacaktır. Bu hareketin ardından yatırımcılar, BTC için büyük bir yükselişi başlatan satın alma baskısında bir artış bekleyebilirler.

Kripto Para Milyarderinden Kritik Bitcoin Tahmini!

Bitcoin fiyatı, 29 Kasım’da ters baş-omuz modelini kırdı ve yaklaşık yüzde 5 yükselerek yerel bir zirve olan 17.324 doları belirledi. O zamandan beri BTC, düşüş eğilimi göstermesi muhtemel sıkı bir konsolidasyon içinde. 16.526 dolar seviyesini yeniden test etmek için hızlı bir geri çekilme, kenara atılan alıcıları büyük kriptoyu indirime sokmaya teşvik etmelidir. Böyle bir durumda, satın alma baskısındaki bir artış, Bitcoin fiyatının tersine dönmesini tetikleyebilir.

BTC için yukarı yönlü hedefler neler?

Yukarı yönlü hedeflere gelince, Bitcoin fiyatının bu yükselişin devam edeceğine dair güvence sağlamak için 17.593 dolarlık engeli bir destek katına çevirmesi gerekiyor. Böyle bir durumda BTC, 2022’deki en yüksek işlem hacmi seviyesi olan 19.253 dolar engelini göz önünde bulunduracak. Bu nokta, büyük kriptonun yerel bir zirve oluşturabileceği yerdir, ancak kalan yükseliş momentumunun Bitcoin fiyatına izin vermesi iyi bir şans olabilir.

Boğa görünümü mantıklı olsa da, lider kripto para birimi Bitcoin fiyatının 20.000 doları gerçekleştirmek için bir dizi engeli aşması gerekiyor. 16.306 dolarlık destek seviyesinin dökümü, zayıflığın ilk işareti olacak. Ancak 15.721 doların altına yakın dört saatlik bir mum çubuğu, daha düşük bir dip oluşturacak ve BTC için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Bu durumda, Bitcoin fiyatı bir sonraki istikrarlı destek seviyesi olan 13.575 doları tekrar ziyaret edebilir.

Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere lider kripto para birimi BTC, uzun bir süredir sessiz ve 16 bin dolar bandında hareket ediyordu. Son bir haftalık süreçte ise piyasa az da olsa hareketlendi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son bir haftalık süreçte fiyatında yüzde 3’lük bir artış görerek yatırımcılarını heyecanlandırdı. Zaman zaman 17 bin dolar bandının üzerine çıksa da lider kripto para birimi, anlık olarak 16.959,12 dolar seviyesinde bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Haftaya Bitcoin Fiyatı Hangi Seviyeleri Görecek?