Bitcoin 14 bin doların üzerini bir kez daha test etti

0 1

Bitcoinin (BTC) fiyatı anketler 3 Kasımda birçok ABD eyaletinde kapanmaya başladığından iki saat içinde yüzde 2den fazla artarak 14 bin doları test etti. Ancak bu seviyenin üzerinde fazla kalamadı v tekrar 14 bin doların altına geriledi.

Bugün Amerika Birleşik Devletlerinde seçim günü ve birçok kripto lideri Bitcoinin oldukça çekişmeli bir yarışta büyük kazanan olabileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin yalnızca iki ABD başkanlık seçiminde vardı. Ancak fiyat birbirini izleyen her yarışta önemli ölçüde arttı. Kasım 2012de 1 BTC kabaca 12 dolar değerindeyken 2016da fiyat 700 dolardan fazlaydı. Coin dört yılda yüzde 1.900 8 yılda kabaca yüzde 140.000lik bir artışı temsil ediyor.

Bu BTCnin yalnızca bir hafta içinde 14 bin dolarlık direncin üzerine çıktığı ikinci kez oldu ve influencer The Crypto Lark Ocak 2018den bu yana ilk kez günlük mumun 14 bin doların üzerine çıktığını belirtti.

Kurumsal ilginin artması ve PayPalın kripto hizmetleri sunma kararı gibi politik olmayan faktörler fiyat artışını açıklayabilir. Sosyal medyaya katılım da bu ay arttı.

Analiz platformu The Tieın haftalık raporuna göre Bitcoinden bahseden tweetlerin hacmi Ekim ayında yüzde 15 artarak 835 bine ulaştı. Tie BTCnin Ekim ayında yüzde 10luk Ether (ETH) getirisine kıyasla pozitif getiri elde ettiğini bildirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku