Bitci’den Kritik Açıklama: İddialar Asılsız!

70

Özellikle dünya kupasının başlamasıyla birlikte fan token projelerine olan ilgi giderek arttı. Dünya kupasının favorileri arasında gösterilen Brazilya ve İspanya’nın fan token partneri Bitci Holding, yürütülen projeler ve anlaşmalar ile ilgili ortaya atılan asılsız iddialarla karşı karşıya kaldı. Bitci Holding, Socios’un CEO’su Alex Dreyfus’un asılsız, yanıltıcı ve gerçek dışı iddiaları nedeniyle yargı yoluna gideceğini açıkladı.

Bitci, ortaya atılan asılsız iddialara yanıt verdi

Bitci Holding ortaya atılan iddiaların şirketi karalamak ve rekabeti ortadan kaldırmak için yapıldığını söyleyerek aşağıdaki basın açıklamasını paylaştı:

Değerli Kullanıcılarımız,

Bu zorunlu kamuoyu açıklaması Socios’tan Alex Dreyfus’un dün Twitter’dan yaptığı manipülasyon hakkındadır. Alex Dreyfus dün Twitter’dan yaptığı açıklamada Bitci’yi, yatırımcılarını ve iş ortaklarını hedef almıştır. Bitci rekabete açık ve isteklidir. Ancak rekabet adil ve dürüst olmalıdır. Alex Dreyfus ise adil ve dürüst rekabet yapmamakta, aksine haksız saldırılarla Bitci ve yatırımcılarını zarara uğratmayı ummaktadır.

Bahse konu iddiada, Bitci’nin Brezilya Milli Takımıyla arasında imzalanan sponsorluk sözleşmesinin feshedildiği, Bitci’nin buna rağmen BFT NFT’si sattığı iddia edilmiştir. Bu sebeple BFT listeleyen global borsalara listelemeleri daha dikkatli yapmaları uyarısında bulunulmuştur. Bu açıklama ve saldırı açıkça haksız ve yanıltıcıdır. Manipülasyon amacıyla yapılan bu saldırıdan ötürü Alex Dreyfus, Socios ve yetkilileri hakkında gerekli cezai ve hukuki işlemler bugün başlatılmıştır.

Brezilya Milli Takımı ile Bitci arasındaki sözleşmeler geçerli ve yürürlüktedir. Bitci’ye bir fesih bildirimi söz konusu değildir. Kaldı ki sponsorluk sözleşmesi bir şekilde sona erse bile bu durum BFT’nin meşru ve tek Brezilya Milli Takım Fan Token’ı olduğu realitesini değiştirmemektedir. Diğer bir ifadeyle, BFT arzı, listelenmesi, alınıp satılması ve sirkülasyonu işlemlerinin tamamı meşru ve hukuka uygundur.

İkinci işlem pazarındaki hiç bir kripto varlık sponsorluk sözleşmesinin devamına veya sona ermesine tabi değildir. Alex Dreyfus bunları ya bilmemekte ya da bilmezden gelmektedir. Dünya Kupası sırasında Socios’un en büyük rakibi olan Bitci’ye ve yatırımcılarına zarar verme amacıyla yaşanan kontrol kaybı, Bitci’nin hiçbir zaman satmadığı Brezilya NFT’lerinin satıldığı yalan beyanına kadar ilerlemiştir.

Bu sağlıksız ve saygısız tavrın hukuki ve ekonomik karşılığı elbette net ve sert olacaktır. Bitci CEO’su Onur Altan Tan’ın bugün CEO Talks’da açıklayacağı sözleşme ve sözleşme maddelerinin Alex Dreyfus tarafından dikkatle takip edilmesini dileriz.

Sözleşme, hukuk ve ürün bilmeden ya da bilerek manipülasyon yapılmaya çalışılan rekabeti beğenmiyor ve kabul etmiyoruz. Alex Dreyfus’un Socios üzerinden Türkiye’de yaptığı operasyonların hukuka, veri koruma ve mali suçlar mevzuatına açık aykırılıklarına dair gerekli raporların ilgili resmi kurumlara sunulduğunu ve şahsı ve şirketi hakkında gerekli tüm cezai ve hukuki soruşturma ve davaların başlatıldığını kamu oyunun bilgi ve takdirlerine sunarız.

Sözleşme Maddesi

bitci

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku