Biraz da negatif bakış: 20 bin dolar için henüz o kadar umutlanmayın!..

0 0

Bitcoinin yıl sonuna kadar rekor seviyelere çıkma olasılığı kripto para biriminin büyük fiyat direncini kırması ile artmış olabilir. Ancak henüz o kadar da çok umutlanmayın.

Bitcoin Aralık 2017deki Haziran 2019a kadar düşüş gösteren trend çizgisinin direncini kırarak Pazar günü 10 bin 300 doların üzerine çıktı.

BİTCOİN’DE SIRADA NE VAR? TIKLAYIN

20 bin dolar olasılığı yüzde 7

Kripto türevleri analitik firması Skewin verilerine göre yükseliş hamlesinin ardından opsiyon pazarı şu an Bitcoin’in 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolara kadar yükselme olasılığı oranını yüzde 7 olarak değerlendiriyorlar.

Skew CEOsu Emmanuel Goh bir Telegram Sohbetinde CoinDeske verdiği demeçte “opsiyon borsası yıl sonuna kadar yeni yükseklerin olasılığını geçen hafta yüzde 4ten yüzde 7ye hızla yeniden fiyatlandırıyor” dedi.

Ancak oranlar yüzde 10un altında kalıyor yani işlemciler bu yıl 20 bin dolarlık bir artışın gerçekleşmesinin mümkün olmadığını düşünüyor.

Peki neden?

QCP Capital yatırımcısı Shaun Phoon bunun nedeni piyasa katılımcılarının “henüz ivmedeki bu kısa vadeli yükselişin yıl sonuna kadar devam edeceğine ikna olmadıkları için” diyor

Bir aylık ima edilen ivme metriği – piyasanın önümüzdeki 30 gün içinde artan Bitcoinin nasıl olacağı beklentisi- pazar günkü fiyat değişimiyle yüzde 48den yüzde 64e yükseldi.

Ancak uzun vadeli fiyat hareketliliği beklentileri baskı altında tutmaya devam ediyor.

Altı aylık içsel hareketlilik son üç gün içinde yüzde 65ten yüzde 68e yetersiz bir artış kaydetti. Bu rakam yüzde 76 olan ortalamanın altında kalıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku