Bir Teksaslı, kripto para birimi ticareti için Covid19 yardım fonlarını kullanmakla suçlandı

0 0

Teksaslı bir vatandaş ABD yetkilileri tarafından kripto para birimleri ticareti yapmak için koronavirüs ile ilgili bir yardım programından hükümet fonlarını kullanmakla suçlandı.

14 Haziran tarihli bir basın açıklamasında Adalet Bakanlığı Joshua Thomas Argiresin iki şirket Texas Barbecue ve Houston Landscaping adına sahte başvurular yaparak “hileli bir şekilde 1.1 milyon dolardan fazla maaş koruma programı (PPP) kredisi aldığını” iddia etti.

Argires söz konusu her iki şirketin de çalışanları ve bordro masraflarını karşıladığını iddia etti. Ancak Adalet Bakanlığının belirttiği gibi:

“Şikayete göre ne Texas Barbecue ne de Houston Landscaping PPP kredi başvurularında talep edilen miktarlarla tutarlı olarak çalışanlara veya ücretlere sahip değildir. Şikayet ayrıca bu kredilerin her ikisinin de finanse edildiğini ancak fonların hiçbirinin bordro veya PPP kapsamında yetkilendirilen diğer masraflar için kullanılmadığını iddia ediyor. Büyük olasılıkla Texas Barbecue adına alınan fonlar bir kripto para birimi hesabına yatırılırken Houston Landscaping için elde edilen fonlar bir banka hesabında tutuldu ve ATMlerden para çekme yoluyla yavaş yavaş tükendi.”

CoinDesk tarafından yayınlanan mahkeme belgelerine göre bu kripto para birimi hesabı Coinbasein web sitesinde yer aldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku