Bir sonraki Bitcoin boğa koşusu ne zaman?

0 28

Gelecek bitcoin boğa piyasası yılları alabilir peki bir sonraki zirve ne kadar sürer?

Bitcoin için uzun vadeli fiyat tahminleri her zaman pozitiftir. Çünkü çok az sayıda endüstri analisti teknoloji için azalışa veya çöküşe giden şeyleri görür. Bu yıl BTC için geçen yılki kabusa oranla çok daha iyi seviyeler söz konusu. Grafiklere bakmak bir sonraki pazar döngüsü zirvesi için uzunca bir bekleyişe işaret edebilir.

BTC yılın başından bu yana yüzde 170in üzerinde bir yükseliş gerçekleştirdi. Bu durum ortalama bir başarı olmasa da son boğa pazarlarındaki kazanımlarla karşılaştırılmaz elbette. 2017 yılının sonlarında sadece üç ayda kripto kralı tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmak için yüzde 400 büyümüştü.

Bu seferlik işler daha yavaş gözüküyor özellikle de son on haftanın en az net bir yön sergilemesiyle. Patlamadan kırılmaya kadar olan pazar döngüleri her biri bir öncekinden çok daha uzun sürecek şekilde uzuyor gibi görünmekte. Öyleyse büyük soru bir sonraki döngü zirvesine ne zaman ulaşabiliriz?

Kripto analistleri diğerinin uzunluğunu belirlemek için geçmiş boğa döngülerine bakıyorlar ve biraz bekleyebiliriz diyorlar. Josh Rager piyasa diplerinin zirveye giden keskin bir hareket olmadığını ve bu nedenle bir sonraki seneye kadar bir boğa koşusunun bir kaç yıl alabileceğini gözlemledi. Rager şu açıklamayı yapıyor:

“Her Bitcoin pazar döngüsü bir öncekinden çok daha uzun sürdü. Fiyatların en yükseğe çıkması ile pazardaki en düşük fiyat o kadar keskin değildi. Bir sonraki zirve-yüksek olasılıkla birkaç yıl uzakta ama bekleyenler için iyi şeyler geliyor ”

Gözlemleri geçen hafta benzer bir şey söyleyen analist “Moon Overlord”a benziyor.

“Doğal olarak Bitcoin bu hareketlerin gerçekleştiği hız kadar genişler. Piyasa değerine eklenen her bir dolar ile büyümesi çok daha zorlaşıyor ve yüzdeler daha da artımlı hale geliyor. Bu ölçekte bir boğa piyasasının tam olarak etkili olması yıllar alacak”

Bu grafikler gelecek on yılın ortasında bir yere varabilecek bir sonraki zirve sunmuyor ancak her ikisi de bunun yıllar alacağı konusunda hemfikir.

Gerçekten mi? O kadar uzun mu?

Bitcoin şimdi yeni bir varlık sınıfı olarak kabul ediliyor ve önceki verilerin on yıldan daha az bir sürede toplanmış olduğunu görüyoruz. Bu çizelgeler ayrıca henüz tartılmayan kurumsal yatırımları ve şu anda milyonlarca insanın güvenli para birimi hükümet para birimlerine ve ekonomi manipülasyonuna karşı korunma yollarını aradığı gerçeğini içermemekte.

Kısa vadede mevcut fiyat seviyelerinde Bitcoin için çok az talep olduğu görülüyor ve sadece dört rakama düştüğü zaman alıcılar uyanıyor. Uzun vadede sabır anahtar olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku