Bir hacker olayı daha… Bu sefer oldukça ilginç

0 3

Bilgisayar korsanları Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile bağlantılı Twitter hesaplarından birini devraldı ve takipçilerinden kripto bağışları yapmalarını isteyen mesajlar yayınladı.

India Today haber kuruluşunun haberine göre Modinin kişisel web sitesi ve mobil uygulamasıyla ilişkilendirilen narendramodi_in Twitter hesabı “John Wick” takma adı altında faaliyet gösteren bir grup bilgisayar korsanı tarafından hedef alındı.

2 Eylülde başbakanın 25 milyon takipçisine “Covid-19 için PM Ulusal Yardım Fonuna cömertçe bağış yapmalarını” söyleyen birkaç Tweet yayınlandı. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için en az iki cüzdan adresi kaldırılmadan önce bir süre göründü. Bununla birlikte blockchain verilerine göre her iki adrese de para gönderilmedi.

E-posta adresini yayınlayarak ihlalin sorumluluğunu üstlenen grup e-ticaret pazar yeri Paytm Mallu da hacklemediğini açıkça belirtti. Bir Rus çevrimiçi forumunda Paytm Malla erişim kazanma konusunda övünen bilgisayar korsanlarını temsil ettiğini iddia eden bir hesap. Ancak ana şirket Paytm 30 Ağustostaki ihlalde herhangi bir verinin tehlikeye girdiğini yalanladı.

Modi bir çeşit kripto ödemesi arayan bilgisayar korsanları tarafından hedef alınan tek dünya lideri değil.

Bu ilk değil

15 Temmuzda ABD Başkanı Barack Obama ve eski Başkan Yardımcısı Joe Bidenınkiler de dahil olmak üzere en az 130 yüksek profilli Twitter hesabı milyonlarca takipçisine herhangi biri için sahte 2ye 1 hediye sunan kötü oyuncular tarafından ele geçirildi. Bitcoin gönderildi. Yetkililer 17 yaşındaki Graham Ivan Clarkın yanı sıra saldırıyla bağlantılı diğer iki kişiyi tutukladı. Dördüncü bir bilgisayar korsanı soruşturma altında.

Daha yakın zamanlarda dolandırıcılar Bitcoin ile ilgili sahte bir yatırım sistemini tanıtmak için Kolombiya Devlet Başkanı Iván Duque Márquezin adını kullandı. Plan pandeminin ortasında ekonomik yardım arayan ülkenin en savunmasız vatandaşlarını hedefliyor.

Hindistan mahkemeleri mart ayında kripto para ticareti üzerindeki kapsamlı bir yasağı kaldırdı ve ülkedeki borsa sayısında bir artışa neden oldu. Bununla birlikte geçen ay bir Hintli hükümet yetkilisi iki bakanlık ve Hindistan Merkez Bankasının alt kıtada kripto para birimlerini yasaklamak için yasal bir çerçeve üzerinde aktif olarak çalıştıklarını iddia etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku