Bir Hacker, Kripto için Las Vegas otel veritabanını satmaya çalışıyor

Abone Ol
Bir Hacker, Kripto için Las Vegas otel veritabanını satmaya çalışıyor
Gökçe Hürata
 • 15 Temmuz 2020
 • Yazar:

  MGM Resort, 2019 yılında 142 milyon otel misafirinin maruz kalmasına neden olan büyük bir veri ihlali yaşadı. Bir hacker, çalınan veritabanını yaklaşık 2.900 dolara satıyor.

  ZDNet tarafından açıklanan bilgilere göre, dark web pazarı, 142.479.937 MGM otel misafirlerinin verilerinin satışa sunulduğunu iddia ediyor. Tercih edilen ödeme Bitcoin (BTC) ve Monero (Xmr) cinsinden yapılıyor.

  MGM Resorts, 2019'dan önce bildirilen olayın kapsamının farkında olduklarını belirterek veri ihlalini doğruladı.

  Hiçbir finansal veri sızdırılmadı

  Ancak, araştırmaya göre, siber suçlu hack'ten herhangi bir hassas veri sızdırmadı. Bunun yerine, hack, tam isimler, posta adresleri ve e-posta adresleri de dahil olmak üzere otel misafirlerinin doğum tarihlerini ve telefon numaralarını kapsıyordu.

  Makale, MGM veri sızıntısının beklenenden daha büyük olduğunu ortaya çıkardı.

  Siber güvenlik firması Digital Shadows tarafından yapılan yakın tarihli bir çalışma, 15 milyardan fazla kimlik bilgilerinin dark web üzerinden dolaşımda olduğunu ve 2018'den bu yana % 300 artışını temsil ettiğini ortaya koydu.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Lasvegas ile ilgili her şey

  Bir Hacker, Kripto için Las Vegas otel veritabanını satmaya çalışıyor

  Bir Hacker, Kripto için Las Vegas otel veritabanını satmaya çalışıyor

  MGM Resort, 2019 yılında 142 milyon otel misafirinin maruz kalmasına neden olan büyük bir veri ihlali yaşadı. Bir hacker, çalınan veritabanını yaklaşık 2.900 dolara satıyor. ZDNet tar...

  • 15 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.