Binlerce kripto para yatırımcısının banka hesapları donduruluyor

0 0

Çinin Guangdong eyaletindeki polis ülkede tezgah üstü kripto para birimi alıcı ve satıcılarının banka hesaplarını donduruyor. Çin yayını 8btc pazartesi günü kara para aklama da dahil olmak üzere yasadışı faaliyetlere karıştığı şüphesiyle 4 Hazirandan bu yana yaklaşık 4 bin banka hesabının dondurulduğunu bildirdi.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Çin polisi telekom sahtekarlığı kumar ve kripto para dolandırıcılıklarını kırma çabalarını artırıyor ve bu da ilgili banka hesaplarının dondurulmasını beraberinde getiriyor. Bazı hesaplar birkaç aydır herhangi bir ticaret faaliyeti olmadan donduruldu. Yayına göre makam yasadışı faaliyetlerde tether ( USDT ) nin sıklıkla kullanıldığını iddia ediyor . Polis kripto varlıklarının nasıl izleneceğini anlamak için blockchain ve zincir üstü analiz hakkında bile bilgi ediniyor.

Bir kural var

Bununla birlikte dondurulmuş hesapların yanlış bir şekilde yapılması gerekmiyor ve otorite yasadışı faaliyetlere dair hiçbir kanıt bulamazsa donduramıyor. Bir yatırımcı beklenmedik bir şekilde bir hafta önce büyük bir kripto borsasında kripto para satın almak için yuan kullandıktan sonra banka hesabının donmuş olduğunu buldu.

Son zamanlarda kara para aklama için kripto paraların kullanıldığı iddia edilen büyük bir aldatmaca yakalandı. Guangdong eyaletindeki bir şehir olan Guangzhoudaki yerel polise göre dolandırıcılar yatırımcıları dolandırmak için sahte bir Huobi web sitesi oluşturuyor  ve yasadışı yollarla elde edilen paraları denizaşırı bir hesaba aktarıyorlar.

PBOC Eylül 2017de kripto borsalarını kapattığından beri Çindeki insanlar kripto para birimleri ve yuan arasında alışveriş yapmak için eşler arası OTC ticareti kullanıyor.

Bu arada Çin mahkemelerinin karar verdiği için kripto para birimleri Çinde yasal olarak geçiyor. Örneğin Şangay 1 Ara Halk Mahkemesi Bitcoinin yasalarla korunan bir varlık olduğuna ve Shenzhen Futian Bölgesi Halk Mahkemesi Ethereumun ekonomik değeri olan yasal mülkiyet olduğuna karar verdi. Buna ek olarak Çin mayıs ayında kripto paralar mirasını koruyan Medeni Kanunu kabul etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku