Binance vadelilerinde hacim rekoru

0 0

Binance vadeli işlemlerde haftalık hacmin yılbaşından bu yana iki katına çıktığını açıkladı. 6 ay önce başlatılan vadeli işlemlerin haftalık hacmi bu sürede 50 milyon dolardan 10 Şubat itibariyle 16 milyar dolara çıktı.

Binance yatırımcıların vadeli işlem platformunu tercih etmelerinin nedenlerinden birinin yatırımcıların ücretsiz olarak tüm ekosisteme erişebilmeleri olduğunu iddia ediyor. Yani yatırımcılar fonları spot ve vadeli hesaplar arasında taşırken bir masraf komisyon vb ödemiyor. 

Binance vadeli işlem platformunda ilk aylarda traderlar sadece BTC pozisyonu açabildi. Ardından platform yavaş yavaş ETT XRP EOS LTC BCH TRX VB LINK XLM ADA XMR DASH ZEX XTZ BNB ATOM IOTA ONT BAT NEO ve VET dahil olmak üzere ABD Dolarına karşı işlem gören diğer vadeli işlem çiftlerini ekledi.

Binance Futuresın rekabetçi kalmasına yardımcı olan bir diğer faktör vadeli işlem sözleşmelerinin spot enstrümanlara benzemesi. Bu da kalıcı sözleşmelerin ABD doları cinsinden olmasıyla sağlandı; stabilcoin ABD dolarına sabitlendi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku