Binance, rakipleri Huobi ve Okex e fark attı

0 0

Binance İngiltere merkezli veri firması CryptoCompare tarafından yayınlanan en son rapora göre Eylül ayında 164.8 milyar Dolar hacim ile en büyük kripto türev borsası olarak Huobi ve Okexi geride bıraktı.

CryptoCompare en üst düzey borsaların işlem hacmini inceledi. Buna göre Huobinin 156.3 milyar Dolar ve Okexin 155.7 milyar Dolar iken Binance rakiplerinden yaklaşık 8 milyar Dolar daha fazla hacim gördü. BitMEX ise Eylül ayı için aylık hacimde 56.4 milyar Dolar ile dördüncü sırada yer aldı.

Rakamlar Bitmexin kara para aklamayı önlemekle suçlanmadan önce dahi parlak olmadığını gösteriyor. Borsa % 30.7 ile en büyük aylık düşüşü gördü.

Huobi OKEx ve Binance hacimler aylık olarak %17.5 oranında 634.9 milyar Dolara gerilemesine karşın Eylül ayı türevlerinin hacminin yaklaşık % 90ını oluşturdu. CryptoCompare FTXin Eylül ayında %12 artışla 23.89 milyar Dolarlık işlem gören tek türev borsası olduğunu bildirdi.

Rapor türev borsalarında günlük hacimlerin 3 Eylülde 27.6 milyar Dolar ile yıllık en yüksek seviyeye ulaştığını vurguladı. 2020deki bir önceki yüksek seviye 27 Temmuzda 27.1 milyar Dolar olarak belirlendi.

Ağustos rakamlarına göre düzenlenmiş CME platformundaki kurumsal opsiyon hacimleri % 79.4 artarak aylık 4.872 sözleşme hacmine yükseldi. CryptoCompare CME BTC vadeli işlem sözleşmelerinin hacimlerinin sabit kaldığını ve Ağustos ayında işlem gören 203.867 sözleşmelerine kıyasla sadece % 1 oranında azaldığını bildirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku