Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) Açıklaması Heyecan Yarattı: Yeni Bir Adım!

5.658
Tesla CEO’su Elon Musk, yine  Dogecoin (DOGE) açıklamaları ile gündemde. Geçen hafta Musk, Teksas’ta Texas Institute of Technology & Science ( “TITS” ) isminde yeni bir üniversite kuracağına dair bir tweet atmıştı. Musk, dün gece bu gelişmeyle ilgili DOGE topluluğunu heyecanlandıran yeni bir tweet attı.

Üniversite, Dogecoin kabul edecek!

Elon Musk, bir önceki tweet’inin ardından dün gece kuracağı üniversite için öğrenim ücretlerinin Dogecoin ile ödenebileceğini ve ayrıca köpeği olan öğrencilerin özel indirimler alacağını duyurdu. Ancak şaşırtıcı bir şekilde, Musk’ın tweet’inden sonra DOGE fiyatı neredeyse kıpırdamadı. DOGE fiyatı, Shiba Inu ile rekabet ederken yaklaşık yüzde 46 arttı ve an itibariyle 10. sırada yer alıyor. SHIB ise 9. sırada ve manşetleri süslemeye devam ediyor. Shiba Inu’nun fiyatı sürekli yükseliyor ve şu anda 37.8 milyar dolarlık piyasa değeri ile 0.000071 dolar seviyesinde bulunuyor. Bununla birlikte, Dogecoin olağanüstü bir artış yaşamadı ve an itibariyle 35.25 milyar dolarlık piyasa değeriyle 0.27 dolarda kaldı.

Bununla birlikte, Shiba Inu, bulunduğu konumu korumak için Tesla CEO’sunun sosyal medya gücüyle savaşmak zorunda kalabilir. Musk’ın sosyal medyada meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin (DOGE)’e yönelik desteği bu sıralamayı tekrar bozabilir. Son zamanlarda, Musk’ın DOGE’yi “halkın kriptosu” olarak adlandırmasından sonra DOGE topluluğu  daha etkin hale geldi. Musk şunları söylemişti:
Tesla’daki üretim hatlarında veya SpaceX’te roket inşa eden birçok insanla konuştum. Bu insanlar, finansal uzmanlar veya Silikon Vadisi teknoloji uzmanları değiller. Onlar da DOGE yatırımcısı. Bu yüzden Doge’u desteklemeye karar verdim. DOGE, halkın kripto parası haline geldi.

Musk, DOGE tweet’leri nedeniyle tepki alıyor

Musk, bu yılın başlarında B-Word konferansı sırasında Dogecoin hakkındaki yorumları için tepki aldıktan sonra DOGE’ye verdiği desteği biraz da olsa kesti. Otoriteler başta olmak üzere, birçok uzman Musk’ın tweetlerinin kripto para piyasasının dengesini değiştirdiğine inanıyor. Hatta bu sene Musk’ın bu nedenden ötürü yasal bir dava ile karşılaşabileceği söylentileri bile ortaya çıktı.

 

Musk daha sonra portföyüne DOGE’yi ekledi. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Dogecoin şu anda Goggle’da en çok aranan kripto para birimi olarak zirvede ve özellikle ABD’de Bitcoin’den daha popoler hale geldi. 

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku