Binance İmajını Düzeltme Peşinde: Şirketten Çarpıcı Hamle!

51
Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance, bir süredir düzenleyici otoriteler ile büyük sorunlar yaşıyor. Kripto para borsası, uyumluluğu sağlamak, eksiklikleri düzeltmek ve dünya çapındaki düzenleyicilerle koordinasyon içinde çalışmaya söz vermişti. Borsa,ilk olarak yüksek ticari kaldıraç limitlerini düşürerek birkaç adım atarak, Hong Kong ve Avrupa’daki türev tekliflerini kapattı. Borsa şimid de eski devlet görevlilerini bünyesine katıyor.

Binance önemli bir ismi ekibine dahil etti

Binance, kripto borsası için küresel kara para aklama raporlama çabalarına liderlik etmek için önemli bir ismi ekibine kattı. Borsa, daha önce ABD Milli Gelirler Dairesi (IRS) ile çalışan, kara para aklama ve vergi kaçakçılığı gibi konularda uzmanlaşmış olan Greg Monahan’ı işe aldı. Monahan şu açıklamayı yaptı:
 Çabalarım, Binance’in uluslararası kara para aklama ve soruşturma programlarını genişletmenin yanı sıra organizasyonun dünya çapındaki düzenleyici ve kanun uygulayıcı kurumlarla ilişkilerini güçlendirmeye odaklanacak.
Kripto Para Borsası Binance'tan Çarpıcı Açıklama: Hisse Tokenlarında Alım-Satım Kapandı!
 
Monahan, özellikle ABD’deki düzenleyici engelleri aşmasına yardımcı olmak için Binance’e katılan  ABD hükümeti için çalışmış ilk görevli olmayacak. ABD dışındaki hızlı büyümesine ve popülaritesine rağmen, Binance Amerika Birleşik Devletleri’nde benzer bir etki yaratmayı başaramadı. Ancak, borsa sürekli olarak bu imajı değiştirmek için çalışıyor. Bununla birlikte, 12 ülke uyumsuzluk uyarıları yayınlayarak, bu ülkelerdeki operasyonlarını yasa dışı ilan ettiğinden, borsa için düzenleyici sorunlar son birkaç aydan itibaren artmaya başladı.

Borsa’da sular durulmuyor

 Binance, düzenleyici kurumlarda çalışmış olan bir dizi eski devlet yöneticisini işe aldı. Borsa, Mali Eylem Görev Gücü’nden (FATF) iki eski yöneticiyi ve eski bir Demokratik Senatör olan Max Baucus’u işe aldı. Ancak, Binance’in bağımsız bir alt şirketi olan Binance.US’un CEO’su Brian Brooks, göreve geldikten sadece üç ay sonra istifa etti. İstifasının arkasındaki neden olarak stratejik farklılıkları gösterdi.
Binance Yıpranan İmajını Düzeltme Peşinde: Şirketten Çarpıcı Karar!
 
Brooks, Trump yönetimi için çalıştı ve atanması kripto para borsası tarafından uyumluluğa yönelik büyük bir adım olarak görülüyordu. Bu nedenle, ayrılışı herkes için sürpriz oldu. Binance düzenleyici sorun yaşarken, Coinbase ve FTX gibi ABD’li rakipleri büyük ilerlemeler kaydediyor. Kripto borsasının CEO’su Changpeng Zhao, borsayı düzenleyici kısıtlamalardan kurtarabilecek biri için istifa etmeye hazır olduğunu  söyledi.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku